5 ژوئن 2020 - 06:50

راه آهن جنوب به شمال ثبت جهانی می شود

6 فوریه 2019 - 16:00 dsfr.ir/yt1j9

راه آهن جنوب به شمال ثبت جهانی می شود
isna.ir
راه آهن

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به موضوع ثبت جهانی تپه ازبکی اشاره کرد و گفت: هر سال یک سهمیه برای ثبت جهانی آثار میراث فرهنگی داریم که بر اساس اولویت ثبت این تپه هم در دستور کار قرار گرفته است.

علی اصغر مونسان با همراهی استاندار البرز و مسئولان استانی پس از حضور در گلزار شهدای چهارصد دستگاه و ادای دین به مقام شهدای البرزی، از کاخ سلیمانیه و مجتمع تفریحی گردشگری رز بازدید کرد.

البرز پتاسیل های ویژه ای در حوزه گردشگری دارد. همجواری با تهران این امکان را به استان می دهد که بازارهای گردشگری خود را بیش از پیش رونق دهد.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه امسال در البرز ۱,۱۰۰ میلیارد تومان در حوزه گردشگری سرمایه گذاری می شود، گفت: پنج هزار تخت نیز به ظرفیت تخت های اقامتی این استان اضافه خواهد شد.

در کنار ساخت مراکز اقامتی باید به رونق بومگردی این استان نیز توجه ویژه شود، البرز مناطق طبیعی زیبایی دارد و توجه به این ظرفیت می تواند به رونق گردشگری استان کمک کند.

وی همچنین بر ضرورت رونق صنایع دستی و ایجاد یک بازارچه دائمی در البرز تاکید کرد و گفت: به دنبال ایجاد یک بازارچه دائمی صنایع دستی در البرز هستیم تا بتوانیم ظرفیت های صنایع دستی البرز را بیشتر معرفی کنیم.

هر سال یک سهمیه برای ثبت جهانی آثار میراث فرهنگی داریم که بر اساس اولویت ثبت این تپه هم در دستور کار قرار گرفته است. در حال حاضر پرونده راه آهن شمال به جنوب که یکی از محورهای مهم مواصلاتی است برای ثبت جهانی پیگیری می شود.

با توجه به پتانسیل های گردشگری این استان درصدد هستیم که با جذب سرمایه گذاری به رونق گردشگری کمک کنیم.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
13 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1