29 ژانویه 2023 - 15:28

بانک گردشگری به فعالان صنایع دستی وام ارزان قیمت می دهد

29 اوت 2018 - 12:00 dsfr.ir/wu22b

بانک گردشگری

در دومین روز برگزاری سی امین نمایشگاه بین المللی صنایع دستی تفاهمنامه همکاری و اعطای تسهیلات ارزان قیمت به فعالان صنایع دستی کشور، بین بانک گردشگری و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به امضا رسید.

علی اصغر مونسان، معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و رضا کامران عضو هیات مدیره و سرپرست بانک گردشگری این تفاهمنامه را در غرفه بانک گردشگری در سی اُمین نمایشگاه صنایع دستی امضا کردند.

مونسان در این مراسم با بیان اینکه سازمان میراث فرهنگی به دنبال استفاده از ظرفیت های بخش های مختلف اقتصادی از جمله شبکه بانکی برای تقویت و هم افزایی حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است، اظهارکرد: به منظور استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل شبکه بانکی با چند بانک مذاکره کردیم و نهایتا بانک گردشگری به عنوان حامی ویژه این حوزه انتخاب شد.

با این اقدامات حداکثر تلاش خود را می کنیم که از امکانات برون سازمانی و تسهیلات مالی شبکه بانکی در راستای حمایت از بخش های صنایع دستی و گردشگری استفاده کنیم.

رییس سازمان میراث فرهنگی تصریح کرد: هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی نیازمند حمایت های بیشتری هستند و بانک گردشگری در این تفاهمنامه اعطای تسهیلات با سود ۱۰ درصدی را به عهده گرفته است تا فعالان صنایع دستی از این تسهیلات برای توسعه فعالیت های خود بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه دولت هم امکانات خوبی برای توسعه این حوزه پای کار آورده است، افزود: طبق تفاهم سه جانبه ای که بین سازمان میراث فرهنگی و سازمان برنامه و بودجه و صندوق توسعه ملی به امضا رسید، ۸ هزار و هفتصد میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به هر سه بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تخصیص می یابد که این تسهیلات تحولات بزرگی در هر سه بخش ایجاد می کند.

در برابر ما هم متعهد شدیم ۱۵۷هزار شغل در این حوزه ایجاد کنیم که اغلب این مشاغل برای جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاه ها می باشد.

مونسان در مورد جزئیات تفاهمنامه امضا شده با بانک گردشگری نیز گفت: حجم این تسهیلات در فاز اول ۴۰۰ میلیارد ریال و با سود ۱۰ درصد می باشد اما این زمینه از سوی بانک گردشگری وجود دارد که در فازهای بعدی حجم تسهیلات را افزایش دهد.

در این تفاهم مقرر شد بانک گردشگری ضمن حمایت از استارتاپ های حوزه صنایع دستی زمینه رشد بیشتر استارتاپ ها در این صنایع را فراهم سازد. همچنین مقرر شد در جهت حمایت از کالا و تولید داخلی حراج های بزرگ صنایع دستی کشور توسط بانک گردشگری برگزار شود تا دغدغه های تولیدکنندگان داخلی در این خصوص مرتفع شود.

سی امین دوره نمایشگاه صنایع دستی از سوم شهریورماه در محل دائمی نمایشگاه های تهران آغاز شده و تا ۹ شهریور ادامه دارد. غرفه بانک گردشگری در سالن ۸ و ۹ پذیرای علاقه مندان فرهنگ و هنر ایرانی است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1