22 نوامبر 2020 - 12:02

450 هزار قالیباف و فعال صنایع دستی در سال 97 بیمه می شوند

7 مارس 2018 - 12:30 dsfr.ir/954xd

450 هزار قالیباف و فعال صنایع دستی در سال 97 بیمه می شوند
jamnews.ir
قالی بافی

رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه علاوه بر مصوبه دولت، 50 میلیارد تومان به بودجه بیمه ای قالیبافان اضافه شده گفت: پیش بینی می شود 450 هزار نفر از قالیبافان و فعالان صنایع دستی در سال 97 بیمه شوند.

علی وقفچی با اشاره به وضعیت بیمه قالیبافان در سال 97 افزود: بیمه و امنیت شغلی یکی از دغدغه های اصلی فعالان و استادان کاران عرصه صنایع دستی و فرش است.

رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در راستای رفع این دغدغه در کمیسیون تلفیق برای افزایش بودجه مرتبط به این مهم، تلاش های بسیاری صورت گرفت که در پی آن علاوه بر مصوبه دولت در برنامه بودجه، 50 میلیارد تومان در کمیسیون تلفیق به آن اضافه و در صحن علنی به تصویب رسید.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق پیش بینی ها به نظر می رسد با بودجه اختصاصی، حدود 450 هزار نفر از استادان و فعالان صنایع دستی و فرشبافان در سال 97 بیمه شوند، اضافه کرد: این میزان بودجه در نظر گرفته شده می تواند مشکل بیمه بسیاری از فعالان این عرصه را حل و فصل کند.

وقفچی با بیان اینکه مشکل اصلی در عدم تقسیم بودجه عادلانه در مراکز استانی هایی است که فرش و صنایع دستی، فعالیت اصلی آن ها به حساب می آید، گفت: در بسیاری از استان ها با وجود فعالیت چشمگیر در این زمینه، آمار بیمه شدگان آنها پایین است و در مقابل آمار بیمه شدگان در استانی دیگر با وجود فعالیت محدود بالا است.

رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس با تاکید بر ضرورت نظارت بر این مهم، اظهار کرد: مسئولان باید در جریان بیمه فرشبافان و استادان و فعالان صنایع دستی نظارت بیشتری را اعمال کنند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1