26 سپتامبر 2022 - 19:22

جذب گردشگر به سبک هالیوودی

3 فوریه 2018 - 10:30 dsfr.ir/675xn

جاذبه های سینمایی

یکی از شناخته شده ترین استودیوهای هالیوودی قصد دارد با گسترش دسترسی خود به قلب اروپا، از میلیون ها گردشگر فیلم باز و سریال دوست این قاره کسب درآمد کند.

کمپانی های لاینزگیت که یک استودیوی هالیوودی و پارکس رییونیدوس (Parques Reunidos) که یک اپراتور بین المللی صنعت سرگرمی و گردشگری مستقر در مادرید است و بیش از ۵۰ پارک را در بیش از ۱۰ کشور هدایت می کند، می خواهند نخستین مرکز سرگرمی سرپوشیده برنددار لاینزگیت را در اروپا تاسیس کنند.

این مرکز در سال ۲۰۲۰ در اسپانیا دایر خواهد شد و جاذبه هایی بر پایه مجموعه فیلم های «بازی های گرسنگی»، فرنچایز «واگرا» و سریال محبوب «مَد مِن» بخشی اصلی از آن خواهند بود.

مرکز جدید لاینزگیت در مادرید واقع خواهد شد و این در حالی است که این کمپانی در خانه هم برنامه هایی دارد و می خواهد تا سال ۲۰۱۹ نخستین «شهر سرگرمی لاینزگیت» را در میدان تایمز نیویورک افتتاح کند.

کمپانی ها هنوز جزییات خیلی دقیقی از جاذبه هایی که قرار است بر پایه دنیاهای پادآرمان گرایانه «بازی های گرسنگی» و «واگرا» ساخته شوند را در اختیار قرار نداده اند، اما در هر دوی این مجموعه فیلم ها گروه های مختلف در حال جنگ با یکدیگر هستند.

جزییاتی که تا به حال از این جاذبه ها در دسترس است این است که این مرکز سرگرمی شامل یک کورس چالش ها و بالا رفتن از دیوار، شبیه ساز حرکتی درجه یک، سالن سینمای چهار بعدی و تجربه های واقعیت مجازی بر پایه لوکیشن های مختلف خواهد بود.
یک رستوران و محل استراحتی بزرگ که با الهام از رستورانی که شخصیت دان دریپر با نقش آفرینی جان هَم در سریال «مد من» همیشه به آن سر می زد ساخته شده هم از دیگر جاذبه های اصلی آن خواهد بود.

جنفر براون، معاون اجرایی ارشد لاینزگیت می گوید: ما بسیار هیجان زده هستیم که شراکت جهانی خود با پارکس رییونیدوس را با افتتاح دومین شهر سرگرمی لاینزگیت و نخستین مرکز تفریحی برنددار خودمان در اروپا ادامه می دهیم. مشتاق معرفی کردن تجربه هایی هیجان انگیز و کامل بر پایه برندهای سینمایی و تلویزیونی محبوب مان در شهر مادرید هستیم.

پارکس رییونیدوس که در زمینه ساخت مراکز تفریحی و استراحتی تخصص دارد شراکت خود با لاینزگیت را در سال ۲۰۱۶ اعلام کرد و گفت مراکزی که ساخته خواهند شد بر پایه برندهای محبوب لاینزگیت از جمله «بازی های گرسنگی»، «اره»، «حالا منُ می بینی»، «نارنجی سیاه جدید است» و «نشویل» خواهند بود. 

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1