13 آوریل 2024 - 14:41

افتتاح «اتاق ایران» در استان آرارات ارمنستان

25 ژوئیه 2015 - 13:00 dsfr.ir/qc1k9

«اتاق ایران» به همت رایزنی فرهنگی كشورمان، در استان آرارات ارمنستان افتتاح شد.

به گزارش اداره كل روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به منظور گسترش مزیت های جمهوری اسلامی ایران و فرهنگ و تمدن اسلامی-ایرانی، «اتاق ایران» در استان آرارات بخش دوین ارمنستان افتتاح شد.

مراسم افتتاحیه كه با حضور آبراهامیان، استاندار استان آرارات، محمد رئیسی، سفیر، مجید مشكی، رایزن فرهنگی ایران در ایروان و مسئولان بخش دوین، برگزار شد.

سفیر كشورمان در سخنانی ضمن اشاره به پیوندهای مشترک و دیرینه ایران و ارمنستان، اظهار امیدواری كرد كه با تاسیس اتاق ایران در بخش دوین، زمینه آشنایی مردم دو كشور با فرهنگ یكدیگر بیشتر فراهم شود. وی در رابطه با اینكه مشابه این اقدام در سایر نقاط ارمنستان صورت پذیرد، بر پیوند دوستی بین بخش دوین در ارمنستان و بخش دوین از توابع استان خراسان شمالی در ایران، تأكید كرد.

بنا بر اعلام این خبر، این مراسم همراه با برنامه های جنبی همچون نمایشگاه «صنایع دستی ایران» به همت رایزنی فرهنگی كشورمان برپا و در راستای آن، دستاوردهای فرهنگی ایران معرفی شد.

گفتنی است اهالی منطقه دوین اصالتا از آذربایجان غربی ایران و از شهر خوی به این منطقه کوچ کرده اند و همچنان تبار خود را ایرانی دانسته و به آن افتخار می کنند.

1