هنوز در کشور برخی نگاه مناسبی به گردشگری ندارند

20 آوریل 2017 - 12:30 dsfr.ir/hl2h1

هنوز در کشور برخی نگاه مناسبی به گردشگری ندارند
کانال تلگرام زهرا احمدی پور
زهرا احمدی پور، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

رئیس سازمان میراث فرهنگی بر اهمیت نقش هویت ساز #گردشگری و لزوم توجه به آن برای ایجاد احساس تعلق در #جوانان تاکید کرد.

به گزارش ایسنا «احمدی پور» در حاشیه بازدید از مجموعه های تخت جمشید و نقش رستم در استان فارس گفت: امروز جوانان ما اگر احساس بی هویتی می کنند، به این دلیل است که با آثار تاریخی و مذهبی و ریشه های خود آشنا نیستند.

وی اضافه کرد: بی گمان اگر این فرصت ها را فراهم کنیم، احساس تعلق به مناطق مختلف نیز در مردم شکل می گیرد و اتصال جوانان با فرهنگ خود قطع نخواهد شد.

احمدی پور در ادامه به نوع نگاه ها به مسئله گردشگری در کشور اشاره کرد و افزود: متأسفانه هنوز در کشور کسانی هستند که نگاه مناسبی به مسئله گردشگری نداشته و فکر می کنند که ورود گردشگر به کشور موجب خسارت خواهد شد که باید این نگاه تغییر کند؛ چراکه ما همانند تمام نقاط دنیا با رعایت مسائل جامعه میزبان به پذیرش میهمان خواهیم پرداخت.

وی اضافه کرد: امروز جوانان ما اگر احساس بی هویتی می کنند به این دلیل است که با آثار تاریخی و مذهبی خود آشنا نیستند که بی گمان اگر این فرصت ها را فراهم کنیم، احساس تعلق به مناطق مختلف نیز در مردم شکل می گیرد و اتصال جوان بافرهنگ خود قطع نخواهد شد.

معاون رئیس جمهور همچنین با اشاره به اینکه آثار تقابل و دشمنی ملت های اروپایی پس از جنگ های خانمان سوز اروپا مانند جنگ جهانی اول و دوم تنها از طریق گردشگری به رابطه صلح آمیز بین کشورها تبدیل شد و مرزها را از میان برداشت، اظهار داشت: گردشگری این قدرت را داشت که تنفر و انزجار بین کشورها را از بین برده و این منطقه را به اروپای واحد تبدیل کند.

احمدی پور اضافه کرد: ما نیز باید با استفاده از تجربه خوب کشورهای دیگر در حوزه گردشگری از این فرصت برای انسجام ملی استفاده کنیم و چهره واقعی ایران اسلامی را به جهانیان بشناسانیم که متأسفانه گاهی رقابت های منفی و دیدگاه های اشتباه مانع از این کار می شود.

1