9 ژوئیه 2020 - 18:18

کردستان، سرزمین رنگ و آواز، آماده پذیرایی از گردشگران نوروزی

15 مارس 2017 - 11:00 dsfr.ir/ai589

کردستان، سرزمین رنگ و آواز، آماده پذیرایی از گردشگران نوروزی
سارا نوری
جشن نوروز در کردستان

استان #کردستان آماده استقبال و پذیرایی از گردشگران داخلی و خارجی در تعطیلات نوروز 96 است.

"مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان"

به گزارش ستاد خبری نوروز سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سیدمحسن علوی دیروز 24 اسفند، با اعلام اینکه تمام امکانات و تسهیلات لازم برای پذیرایی و اسکان مهمانان نوروزی در استان مهیا شده است، گفت: «تاکنون بیش از 20 هزار نسخه انواع بروشور، نقشه، کاتالوگ برای ارائه به گردشگران تهیه شده است.»

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان همچنین از آماده سازی 30 هتل، 24 مهمان پذیر و 120 خانه مسافر برای اسکان مسافران و گردشگران نوروزی در این استان خبر داد.

علوی، راه اندازی 12 پایگاه اطلاع رسانی، آماده سازی کلیه موزه ها و اماکن تاریخی، برپایی نمایشگاه صنایع دستی و سوغات در سطح شهرستان های استان، اجرای جشنواره ‎های مختلف همراه با موسیقی و رقص محلی در اماکن تاریخی، اجرای طرح ارسال پیام کوتاه معرفی جاذبه های استان و تبریک سال جدید، برنامه ریزی برای برگزاری تورهای سنندج گردی و کردستان گردی، راه اندازی اکیپ های ویژه بازرسی و نظارت بر صنوف و برپایی بیش از 10 سفره هفت سین در موزه ها و اماکن تاریخی و گردشگری را از دیگر برنامه های مهم این اداره کل برای تعطیلات نوروز 96 برشمرد.

او گفت: «آماده سازی 70 واحد نمازخانه و سرویس بهداشتی، اجرای طرح نوروزگاه در شهرستان های استان، پخش کلیپ معرفی جاذبه های کردستان و برگزاری مسابقات فرهنگی هنری از دیگر فعالیت های این اداره کل در تعطیلات نوروزی است.»

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان افزود: «تاکنون در سطح استان بیش از 34 جلسه در موضوع هماهنگی و برنامه ریزی برای تعطیلات نوروز سال 1396 با بیش از 400 مصوبه برگزار شده که همه این موارد نشان دهنده آمادگی کامل کردستان برای استقبال و پذیرایی از گردشگران در ایام نوروز است.»

علوی در ادامه با دعوت از هم وطنان برای سفر به استان کردستان، «سرزمین رنگ و آواز و مهرورزی و شادی ها»، گفت: «امیدواریم هم وطنان عزیز بتوانند به کردستان مسافرت کنند و از نزدیک زیبایی ها و جاذبه های بی بدیل این استان را ببینند.»

دیدگاه ها

  • ساربان 15 مارس 2017 - 19:01

    با سلام. واقعا منطقه بکر و زیبایی هست. برای گردشگران داخلی بسیار زیباست. مردمانی خونگرم و مهربان دارد. ساربان سفری زیبا برایتان آرزو دارد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1