8 دسامبر 2019 - 02:11

تاکسی های اینترنتی شیراز مجوز ندارند

4 مارس 2017 - 15:00 dsfr.ir/us8gp

تاکسی های اینترنتی شیراز مجوز ندارند
vuthanet.com
اپلیکیشن App Taxi

فعالیت تاکسی های اینترنتی در #شیراز غیرقانونی بوده و هیچ مجوزی برای فعالیت این تاکسی ها در شیراز داده نشده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر درون شهری شیراز با بیان اینکه تاکنون هیچ مجوزی برای فعالیت تاکسی های اینترنتی در شیراز داده نشده است گفت: هرگونه فعالیت در این زمینه غیرقانونی بوده و شهروندان باید در این زمینه دقت لازم را داشته باشند.
 
حمیدرضا ناصری امروز در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با اشاره به انتشار خبری توسط یکی از رسانه ها مبنی بر فعالیت دو شرکت مجوزدار تاکسی اینترنتی در شیراز اظهار داشت: برداشت صحیحی از مطالب مصاحبه شونده نشده و تاکنون به هیچ کدام از شرکت ها برای فعالیت در مورد تاکسی اینترنتی در شهر شیراز مجوز داده نشده است.

وی بیان کرد: تمام شرکت هایی که در شیراز در قالب تاکسی اینترنتی فعالیت می کنند بدون مجوز بوده و شهروندان به همراه رانندگان تاکسی و تاکسی تلفنی ها نباید به این تبلیغات توجه کنند.

ناصری با بیان اینکه اقدام قانونی برای جلوگیری از شرکت های بدون مجوز نیز در حال انجام است خاطرنشان کرد: همچنین ساز و کار قانونی اجرای طرح تاکسی اینترنتی در حال بررسی است.

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر درون شهری شیراز تصریح کرد: در حال حاضر شرکت هایی در شیراز نسبت به تبلیغاتی مبنی بر فعالیت تاکسی های اینترنتی کرده و در این زمینه برای عضویت رانندگان تاکسی اعلام فراخوان کرده اند و این در حالی است که چنین کاری غیرقانونی بوده و هیچ گونه مجوز فعالیت توسط شهرداری شیراز صادر نشده است.

ناصری در مورد طرح پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی و سامانه هوشمند ناوگان تاکسیرانی در شیراز گفت: شهر شیراز نخستین کلان شهری است که اجرای این طرح و نصب سامانه آن بر روی تاکسی ها را با قابلیت های پیشرفته در دست اجرا دارد.

وی افزود: در حال حاضر مرحله آزمایشی این طرح ویژه تاکسی های فرودگاه و 133 در حال اجرایی شدن است و پس از کارشناسی لازم و گذراندن مراحل تست فنی در سال 96 بر روی تاکسی های دیگر شهری عملیاتی می شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر درون شهری شیراز خاطرنشان کرد: اجرای طرح الکترونیک کرایه تاکسی و سامانه هوشمند ناوگان تاکسیرانی در شیراز چند جانبه بوده و مهم ترین مزایای آن این است که پرداخت کرایه تاکسی نظام مند شده و شهروندان می توانند با کارت های الکترونیک شهروندی نسبت به پرداخت اقدام کنند.

 ناصری با اشاره به اینکه در اجرای این طرح نیازمند مشارکت رانندگان تاکسی و مردم در تهیه کارت های الکترونیک شهروندی هستیم گفت: به دنبال راهکاری هستیم که حداقل هزینه در اجرای این طرح برای راننده تاکسی داشته باشد.

وی بیان کرد: در طرح سامانه هوشمند ناوگان تاکسیرانی در شیراز تنها پرداخت الکترونیک مبنای کار نیست، بلکه مدیریت ناوگان، کنترل و هدایت آن نیز مورد توجه است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 9 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1