نماینده وزارت گردشگری کره جنوبی:

برای حذف ویزای ایران و کره اراده ای نیست

13 فوریه 2017 - 10:40 dsfr.ir/6o0e9

برای حذف ویزای ایران و کره اراده ای نیست
کجارو
غرفه کره جنوبی در نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران

سالانه 20 میلیون نفر از کره جنوبی به سایر کشورها #سفر می کنند، خیلی از آنها دنیا را دیده اند و حالا می خواهند #ایران را ببینند.

"نماینده وزارت گردشگری کره جنوبی"

«لی جی سانگ»، رییس دفتر گردشگری کره جنوبی در دبی است که تا همین امسال فعالیت ها و مراودات گردشگری با ایران را از طریق همان دفتر پیگیری می کرد، اما حالا به خاطر میل و علاقه ای که مردم دو کشور به یکدیگر پیدا کرده اند، از قصد وزارت گردشگری کره جنوبی برای راه اندازی دفتری مستقل در تهران خبر می دهد.

«سانگ» به حجم مراودات گردشگری دو کشور اشاره می کند و می گوید: در ایران فرهنگ کره جنوبی طرفداران زیادی دارد، برعکس این نیز در کشور ما صادق است. در سال 2016 حدود 8800 ایرانی به کره جنوبی سفر کردند. درباره تعداد گردشگرانی که از کره جنوبی به ایران آمده اند آمار تازه ای در اختیار ندارم، اما مطلعم که در سال 2014 جمعیت مسافرانی که از کشور ما به ایران آمدند حدود 9500 نفر بود.

او معتقد است: برای گسترش تعاملات گردشگری بیشتر از هر چیزی باید با دلی باز یکدیگر را نگاه کنیم.

رییس دفتر گردشگری کره جنوبی در تهران سپس درباره ی تسهیلات ویزا برای اتباع دو کشور با توجه به سخت گیری هایی که کره جنوبی در صدور ویزا برای اتباع ایرانی دارد، اظهار می کند: در حال حاضر هر دو طرف برای سفر به ویزا نیاز دارند، اما اگر قصد دو کشور بر توسعه ارتباطات است، باید اراده ای برای حذف ویزا وجود داشته باشد که هنوز دولت های دو کشور نه چنین اراده ای را نشان داده اند و نه فعالیتی در این ارتباط داشته اند.

«سانگ» یادآور می شود: حذف ویزا و یا اقدام درباره آن در حوزه مسؤولیتی وزارت گردشگری کره جنوبی نیست، ولی این را می دانیم که پارسال نزدیک به 20 میلیون نفر از کره جنوبی به سایر کشورها سفر کردند که اگر تسهیلات ویزا بیشتر و یا حتی حذف شود، جمعیت مسافران خروجی کشور ما بیشتر از این آمار خواهد شد.

وی در ادامه گفت: اگر حذف ویزا بین ایران و کره جنوبی از طرف کشور شما (ایران) مطرح شود، قطعا وزارت گردشگری کره جنوبی می تواند این طرح را به دولت پیشنهاد دهد تا اقدامات جدی تری درباره ی آن صورت گیرد که البته تا کنون چنین پیشنهادی هم مطرح نشده است.

او سپس به علاقه مردم کره جنوبی برای سفر به ایران اشاره کرد و افزود: جوانان کره جنوبی تقریبا به کشورهای اروپایی، آمریکایی و آسیای شرقی زیاد سفر کرده اند و حالا دوست دارند نقاط جدیدتری را ببینند؛ مثل هند و ایران. از طرف دیگر شرکت های گردشگری که در این زمینه فعالند با توجه به این تمایل، روی برنامه های سفر به ایران خیلی مانور می دهند و تورهای زیادی برای ایران و خاورماینه برنامه ریزی کرده اند.

سانگ که همزمان با دهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری به تهران سفر کرده بود، به شدت در حال تبلیغ برای جذب گردشگران ایرانی برای المپیک زمستانی سال 2018 کره جنوبی است که شاید راه اندازی دفتر گردشگری کشورش در ایران، با آن رویداد که قرار است اقتصاد گردشگری کشورش را متحول کند، بی ارتباط نباشد.

«لی جای سانگ» مطمئن است ایرانی های زیادی با این انگیزه به کره جنوبی سفر خواهند کرد چون قرار است کره جنوبی این بار نیز سه شهر کمتر شناخته شده اش را به دنیا معرفی کند. این عادت کره ای ها است که در هر رویداد چندین شهر را به مشارکت می گیرند تا توزیع گردشگری نیز داشته باشند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1