16 اکتبر 2019 - 00:27
همزمان با سیاست های ضد مهاجرتی ترامپ

سی ان ان دوباره دنیا را به سفر به ایران دعوت کرد

12 فوریه 2017 - 10:00 dsfr.ir/as8by

سی ان ان دوباره دنیا را به سفر به ایران دعوت کرد
میثم رودکی / دنیای سفر
بازدید راهنمایان گردشگری از نقش رستم

سی ان ان در گزارشی به بازنشر یکی از مقالات خود پیرامون #سفر به #ایران پرداخت.

در روزهای اخیر و پس از اعلام ممنوعیت سفر 7 کشور از جمله ایران به آمریکا که با مخالفت نظام قضایی ایالات متحده مواجه شد، رسانه های آمریکایی نیز به این موضوع واکنش نشان دادند. در تازه ترین واکنش ها، خبرگزاری سی ان ان روز جمعه دهم فوریه و مصادف با 22 بهمن، به بروزرسانی و بازنشر گزارشی پیرامون جاذبه های سفر به ایران اقدام کرد که پیش تر اوایل سال 2016 منتشر شده بود.

این گزارش که عنوان آن «34 دلیل زیبا و باورنکردنی برای بازدید از ایران» است، مجموعه تصاویری زیبا از ایران منتشر و همراه با آن به جاذبه های گردشگری استان های مختلف ایران از جمله عمارت عالی قاپو، ارگ کریم خان، برج آزادی، چشمه های باداب سورت، خانه بروجردی ها، کارگاه های قالی بافی در شیراز، باغ دولت آباد در یزد، عمارت بادگیر در تهران و باغ ارم شیراز اشاره شده است.

در این گزارش که انتشار آن در برهه زمانی حاضر بسیار مهم برآورد می شود، جاذبه های دیگری نیز مانند خانه فروغ الملک، خانه شاعران در شیراز، مسجد جامع یزد، حمام کوردشت در جلفا، دریاچه نمک، ماسه ها و برف های مرنجاب، مسجد نصیرالملک، کاخ نیاوران، کاخ اردشیر، پاسارگاد و تخت جمشید، میدان نقش جهان و بناهای پیرامون آن، مقبره شیخ صفی الدین اردبیلی، سی وسه پل، حمام سلطان امیر احمد در کاشان، حافظیه، حمام و بازار وکیل، کلیسای وانک و صومعه سنت تادئوس یا کلیسای طاطاووس و خانه طباطبایی ها معرفی شده اند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « روزنامه دنیای اقتصاد » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه ها

  • رضا 13 فوریه 2017 - 16:16

    سلام و خسته نباشید

    ممنون میشم اگر لطف کنید و لینک خبر در سی ان ان را در زیر این خبر قرار دهید.

    سپاسگزارم

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1