14 دسامبر 2019 - 15:58

میزبانی شهر همدان در کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری

17 ژانویه 2017 - 09:30 dsfr.ir/4x3bz

میزبانی شهر همدان در کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری
نامشخص
حضور نمایندگان انجمن صنفی راهنمایان همدان در آخرین جلسه هماهنگی کشوری برگزاری کنوانسیون در سازمان میراث فرهنگی کشور

هفدهمین #کنوانسیون جهانی #راهنمایان #گردشگری سال 2017 با حضور 150 نفر از راهنمایان گردشگری دنیا در #ایران برگزار خواهد شد.

کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری بزرگ ترین و مهم ترین گردهمایی راهنمایان جهان است که هر دو سال یک بار و زیرنظر مستقیم فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری در یکی از کشورهای عضو برگزار می شود.

کشورهای واجد شرایط میزبانی کنوانسیون باید با ارائه مدارک لازم به هیئت مدیره فدراسیون درخواست کاندیداتوری را اعلام کرده و همزمان با برگزاری هر دوره از کنوانسیون نمایندگان کاندیداها که از میان راهنمایان و فعالان گردشگری کشور مورد تأیید هستند، باید کشور خود را به بهترین نحو معرفی کنند.

از مهم ترین تأثیرات این رویداد رشد صنعت گردشگری، آشنایی دیگر کشورهای جهان با کشور میزبان، معرفی و بازدید از جاذبه های فرهنگی و تاریخی و طبیعی، ارتباط میان راهنمایان گردشگری بوده و توسعه پایدار صنعت گردشگری از مهم ترین اهداف برگزاری کنوانسیون است.

هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری سال 2017 با حضور 150 نفر از راهنمایان گردشگری از کشورهای مطرح دنیا 6، 7 و 8 بهمن ماه 1395 در ایران برگزار خواهد شد و همدان نیز میزبان تورگردانان جهانی کنوانسیون خواهد بود. این رویداد بین المللی فرصتی مغتنم برای معرفی ظرفیت ها و جاذبه های گردشگری استان همدان است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان با اشاره به برنامه و راهبردهای این اداره کل در حوزه گردشگری عنوان کرد: از راهبرد ها و برنامه های متناسب با بازار هدف گردشگری پیگیری ثبت جهانی به عنوان یک برند و راه میان بر، تولید محتوای تبلیغی در فضای مجازی به زبان لاتین برای گردشگران خارجی و برگزاری رویدادهای بین المللی با هدف شناساندن ظرفیت های استان همدان است.

علی مالمیر در گفت و گو با ایسنا، ادامه داد: در این راستا با همکاری انجمن صنفی راهنمایان گردشگری با فراهم آوردن زمینه های مختلف در بین استان های دیگر، استان همدان به عنوان یکی از مقاصد پیش تور اعضا راهنمایان گردشگری جهانی در هفدهمین کنوانسیون جهانی انتخاب شده و با عقد تفاهم نامه راهنمایان گردشگری در بهمن ماه یک شب در همدان اقامت خواهند داشت.

وی با اشاره به استقبال چشمگیر راهنمایان گردشگری جهان به عنوان متخصصان امر گردشگری که از 21 کشور در مدت زمان اجرای کنوانسیون در ایران حضور خواهند داشت، تصریح کرد: فرصت بسیار خوبی است تا با معرفی و شناساندن ظرفیت های استان همدان به راهنمایان گردشگری جهان زمینه ای فراهم سازیم تا بتوانند هرکدام سفیرانی برای معرفی استان همدان به کشورهای مختلف باشند.

مالمیر اضافه کرد: با هدف جذب گردشگران خارجی به استان همدان، بر آن هستیم تا رویدادهای بین المللی دیگری را در سال های آینده داشته باشیم.

وی با بیان اینکه راهنمایان گردشگری برای بازدید از استان های مختلف زمان محدودی دارند و براساس برنامه ریزی انجام شده در پیش تور بازدید از 3 استان قزوین، زنجان و همدان تعیین شده است، افزود: همزمانی هفدهمین کنوانسیون با فصل زمستان و هوای سرد همدان سبب شده تا فرصت نشان دادن تمام داشته های استان را نداشته باشیم و به همین علت پیش بینی کرده ایم که بتوانیم حداکثر استفاده از زمان را داشته باشیم.

وی عنوان کرد: بر آن هستیم با برگزاری نمایشگاه و برنامه های تبلیغی سایر ظرفیت های استان اعم از جاذبه های گردشگری در سطح استان و شهرستان های تابعه، میراث ناملموس و سوغات را به گونه های مختلف در ایام اقامت راهنمایان گردشگری عرضه کنیم.

گفتنی است؛ هفدهمین کنواسیون راهنمایان گردشگری جهانی به میزبانی ایران با حضور 150 راهنمای خارجی از 21 کشور جهان در تاریخ 6، 7 و 8 بهمن ماه 1395 برگزار خواهد شد و استان همدان یکی از میزبانان این کنواسیون در برنامه پیش تور است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1