28 فوریه 2024 - 18:48

آمارهای جهانی از گروه‌های سنی در جمعیت گردشگران

18 آوریل 2015 - 04:30

طبق گزارش سازمان گردشگری جهانی حدود 20 درصد از کل 1 میلیارد گردشگری که در سطح جهانی در هر سال سفر می‌کنند از جوانان هستند.

طبق گزارش سازمان گردشگری جهانی حدود 20 درصد از کل 1 میلیارد گردشگری که در سطح جهانی در هر سال سفر می‌کنند از جوانان هستند. منظور از جوانان گروه های سنی حدفاصل هفت تا 27 ساله است که با هدف های گوناگون همراه با خانواده و یا تنها دست به سفر می‌زنند.

طبق همین آمارها این به معنی حدود 200 میلیون گردشگر است که صرفا با هدف تفریح و استراحت و یا آموزش و یادگیری و کشف دنیای فراتر از شناخته شده‌های خود به سفر می‌روند.

پیش بینی می‌شود که این رقم طی 6 سال آینده به بیش از 300 میلیون نفر افزایش یابد و همچنین برآورد شده که بیش از 320 میلیارد دلار سالانه پول خرج کنند. با توجه به گرایش این جوانان به استفاده از رسانه های اجتماعی و فناوری های نوین و نیز سبک های پویاتر گردشگری انتظار می رود که این گروه از جمعیت گردشگران به تناسب علایق و نیازهای خود، بیش از هر گروه جمعیت دیگری چهره و ابزارکار و اهداف سفر و گردشگری جهان را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری برای جوانان و نواجوان جهان بیش از همه، استرالیاست و سپس امریکا و در رتبه سوم کشور بریتانیا قرار دارد.

طبق تحقیقات انجام شده گردشگران جوان در مقایسه با بزرگسالان، که هدف‌های تفریحی دارند، بیشتر با هدف یادگیری و یا کاریابی به سفر می‌روند، همچنین بیشتر از فناوری‌های نوین استفاده می‌کنند و مقصدهای پرت و گمنام را به شهرهای مشهور و بزرگ ترجیح می دهند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « CHN » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1