1 ژوئن 2020 - 00:22

توریسم بدون دلهره از تروریسم در ایران کهن و زیبا

15 ژانویه 2017 - 10:00 dsfr.ir/bq25m

توریسم بدون دلهره از تروریسم در ایران کهن و زیبا
خبرگزاری مهر
گردشگران خارجی در اصفهان

#گردشگری در کشورهایی رشد می یابد که علاوه بر داشتن جذابیت های #طبیعی و #تاریخی، از #امنیت مطلوب برخوردار باشند.

کشورهای خاورمیانه به دلیل دارا بودن سابقه تمدنی کهن و جذابیت های تاریخی و طبیعی، مقصدی مهم برای گردشگران بودند، اما با گسترش پدیده تروریسم، بسیاری از کشورهای منطقه نظیر سوریه، عراق و ترکیه خسارت های جبران ناپذیری در این خصوص متحمل شدند.

تروریست ها علاوه بر آدم کشی، دشمنی خود با تمدن و تاریخ را نیز با تخریب بناهای تاریخی درکشورها نشان داده اند و علاوه بر این موجی از ترس و اضطراب را در کشورها ایجاد کرده اند که عاملی برای گریز گردشگران محسوب می شود.

گردشگری در کشورهایی رشد می یابد که علاوه بر داشتن جذابیت های طبیعی و تاریخی، از امنیت مطلوب برخوردار باشند تا گردشگران بدون دلهره بتوانند از زیبایی های موجود بهره مند شوند.

موج ایران هراسی که توسط استکبار ترویج می شد، با تلاش دولت تدبیر و امید فروکش کرده است. امروز به لطف خداوند و اقتدار و اشراف اطلاعاتی نظام اسلامی امنیتی بی نظیر در کشورمان حاکم است، به گونه ای که ایران اسلامی را می توان امن ترین کشور منطقه و حتی جهان در مرکز حوادث و ناامنی ها دانست. امروز بیش از هر زمان دیگر زمینه برای جذب گردشگران به کشور فراهم شده است و برنامه ریزی و ارتقای زیرساخت های مورد نیاز به منظور پاسخگویی مطلوب به ابراز علاقه گردشگران برای سفر به ایران ضرورت دارد.

امروز کمتر سرزمینی یافت می شود که فرصت های ناب گردشگری و جلوه های زیبای تاریخی، فرهنگی و طبیعی را در پرتو امنیت کامل همانند ایران اسلامی در اختیار داشته باشد. فرصت هایی که به لطف خداوند بزرگ و به همت نیاکان این سرزمین ایجاد و حفظ شده و امروز توسط فرزندان شجاع این مرز و بوم به خوبی حراست و پاسداری می شود.

با نگاهی به کشورهای اطراف که روزگاری باب گردشگری برای درآمدهای هنگفت شده بودند، اکنون در پس بی تدبیری ها با پدیده ای به نام تروریسم مواجه شده و موقعیت گردشگری خود را یکی پس از دیگری از دست می دهند، اما ایران اسلامی با چشمان بیدار فرزندانش در میان این منطقه بحران زده همچون نگینی می درخشد، سرزمینی که امنیت و آسایش آن مبین فرهنگ غنی و اتحاد وهمدلی مثال زدنی مردم و مسئولانش دارد.

مسعود سلطانی فر رئیس سابق سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در دولت تدبیر و امید در زمینه توسعه گردشگری، گفت: صنعت گردشگری کشور با تعامل سازنده دولت تدبیر و امید با دنیا از دو سال پیش تاکنون روند رو به رشد طی می کند. این بخش در شرایطی که برخی از بخش های دیگر اقتصاد کشور در رکود هستند با رویکرد رئیس جمهوری مبنی بر گسترش تعامل با کشورهای دنیا با حفظ منافع ملی و احترام متقابل، خوشبختانه روند رو به رو شد خود را آغاز کرده به گونه ای که امروز در بخش گردشگری کشور بیش از 950 پروژه با اعتباری بالغ 300 هزار میلیارد ریال توسط بخش خصوصی در حال اجرا است.

وی خاطرنشان کرد: اکنون بیش از 500 هتل و هتل آپارتمان توسط بخش خصوصی در دست ساخت است که نشانگر رونق و رشد در این بخش است. هم چنین آمار ورود گردشگران خارجی در دو سال گذشته به کشور 4.6 دهم درصد گردشگران دنیا بوده است و در این مدت به طور میانگین حدود 12درصد رشد گردشگر خارجی داشته ایم.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1