25 فوریه 2020 - 16:05

روش های کاهش هزینه در کوله گردی

1 ژانویه 2017 - 11:00 dsfr.ir/n666x

روش های کاهش هزینه در کوله گردی
thekitchenrag.com
پارک ملی دریاچه کریتر (crater)؛ ایالات متحده امریکا

یک کوله گردِ همیشه در سفر، مثل هر انسان دیگری سه نیاز اصلی دارد. خوراک، پوشاک و #اقامت.

یک کوله گردِ همیشه در سفر، مانند هر انسان دیگری سه نیاز اصلی دارد. خوراک، پوشاک و اقامت. ولی یک نیاز دیگر هم به بِیسِ هرم مزلوِ کوله گرد اضافه می شود و آن همان چیزی است که کوله گرد را از بقیه شهرنشین ها متمایز می کند: حمل و نقل. نیازی که از دلایل اصلی افزایش هزینه های کوله گرد به شمار می رود. اگر یک گردشگری بخواهد همیشه در جاده بماند و به سفر کردن ادامه بدهد باید سعی کند هزینه های تأمین این چهار نیاز را به حداقل برساند. البته این قضیه به سطح رفاه مالی کوله گرد، میزان ولخرجی و سبک سفر کوله گرد نیز بستگی دارد.

حمل و نقل: کاهش هزینه ها در حمل و نقل برای کوله گرد ایرانی اهمیت خیلی زیادی دارد چراکه قیمت ایاب ذهاب در کشور خیلی بالاست. در اروپا و سایر کشورها این مشکل بزرگی نیست چون قیمت بلیت هواپیما، قطار و اتوبوس به نسبت درآمدها عدد ناچیزی است و اغلب مردم از پس آن بر می آیند. اگر برنامه زمانی مشخصی ندارید و در رهایی محض زندگی می کنید، همیشه یک نیم نگاهی به بلیت های چارتر داشته باشید و سعی کنید از این سرویس ها برای تهیه بلیت استفاده کنید.

خوراک: رستوران های گران قیمت نروید. وقتی رستوران می روید اول منوی غذاها را نگاه کنید، اگر قیمت ها با جیبِ مبارک سازگاری نداشت بیایید بیرون و بروید سراغ یک رستوران ارزان تر. خودتان آشپزی کنید. مواد اولیه را از میوه فروشی و سوپرمارکت تهیه کنید و خودتان غذا درست کنید. این مورد خیلی در کاهش هزینه ها تأثیر دارد. از سایت های تخفیف و خرید گروهی استفاده کنید.

پوشاک: قبل از اینکه راهی جاده ها شوید، یک دست لباس گرم و دو دست لباس خنک ولی سبک انتخاب کنید و با خودتان ببرید. البته انتخاب لباس ها را به آب و هوای مکانی که می خواهید بروید منوط کنید. لباس هایتان را با بقیه کوله گردها معاوضه کنید، با این کار هم کاستی های جفت تان برطرف می شود و هم تنوعی در لباس هایتان ایجاد می کنید.

اقامت: کوچ سرفینگ کنید. توی این شبکه ی اجتماعی می توانید توی شهر مقصد میزبان، رفیق و همدم پیدا کنید. به جای اینکه به هتل های گرانقیمت و غار تنهایی فرو بروید، به هاستل های ارزان قیمت بروید و با بقیه کوله گردها و مسافرها معاشرت کنید. از قبل آمارِ شهر مقصد را در بیارید و بررسی کنید شاید دوستی، آشنایی، رفیق قدیمی، هم خدمتی آنجا داشته باشید تا شب را با او باشید. بروید خانه معلم. چادر بزنید. این ها ارزان ترین روش های اقامت است. خرید چادر (از 200 هزار تومان شروع می شود) یک هزینه اولیه دارد ولی بعدش همیشه رایگان است. قبل از رسیدن به شهر مقصد از آب و هوا، جاهای مناسب و امن برای چادر زدن و داشتن لباس و کیسه خواب مناسب اطمینان حاصل کنید.

« دنیای سفر » این نوشته را از « روزنامه شرق » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1