فردا، جشن ملی تولید در موزه ملی ایران برگزار می شود

صنایع دستی فرصتی برای پویایی اقتصاد ملی

4 دسامبر 2016 - 15:00 dsfr.ir/552zn

صنایع دستی فرصتی برای پویایی اقتصاد ملی
کارناوال
کاروان صنایع دستی ایران در فرهنگسرای اشراق

دفتر حمایت از تولید معاونت صنایع دستی و هنرهای #سنتی کشور به منظور رشد و توسعه صنایع دستی ایرانی #جشن ملی تولید را برگزار می کند.

به گزارش میراث آریا، فریدون میرزالو مدیرکل حمایت از تولید معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور با تاکید بر لزوم توجه بیشتر بر تولید صنایع دستی گفت: هنرهای سنتی و صنایع دستی ایران نشان دهنده ویژگی ها و میراث هنری و سنتی مردم ایران است که تمام یا قسمتی از مراحل تولید آن با دست انجام می شود و به تعبیر دقیق تر جزیی از فرهنگ ملی کشور و یادگار ارزشمندی از نیاکان ماست و یکی از ریشه دار ترین ارزش های ملی ایران اسلامی است، هویت پذیری نسل های گذشته و آینده کشور به اتکاء میراث گرانبهایی است که در عرصه های مختلف از جمله هنر شکل می گیرد و به همین دلیل جایگاه هنرهای دستی بعنوان یکی از نقاط اتکاء بایستی منزلتی بیش از بیش یافته وزمینه رشد وتوسعه آن فراهم آید.

وی افزود: به همین منظور در راستای رشد و توسعه این هنر صنعت می بایست تولید کنندگان صنایع دستی ضمن تشکیل انجمن های تخصصی و دریافت مشوق های لازم، از حمایت های دولتی و غیردولتی بهره مند شوند و راهکارهای حمایتی پیش روی صنایع دستی قرار گیرد. با توجه به این امر این اداره کل حمایت از تولید معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور در نظر دارد جشن ملی تولید کنندگان صنایع دستی را هر ساله با حضور تولید کنندگان و دست اندر کاران این حوزه با حضور دستگاه های اجرایی مرتبط برگزار کند.

میرزالو در زمینه ضرورت اجرای طرح جشن ملی تولید صنایع دستی نیز گفت: این طرح با توجه به ضرورت ایجاد هماهنگی و توسعه صنایع دستی در زمینه تعامل تولیدکنندگان کشور و تبادل اطلاعات تخصصی و ایجاد انجمن های تخصصی، هم اندیشی برای دستیابی به تولید با کیفیت و مطابق استاندارد، بهبود وضعیت تولید صنایع دستی توسط برقراری ارتباط بین عوامل تولید، ارائه راهکارهای مناسب برای رفع مشکلات و تسیهل در روند تولید صنایع دستی، انتخاب برترین تولید کننده سال برنامه ریزی و طراحی شده است.

وی تاکید کرد: این جشن با برنامه ریزی ها و هماهنگی های صورت گرفته روز دوشنبه 15 آذر ماه 1395 از ساعت 10 تا 12:30 در محل موزه ملی ایران برگزار می شود. همچنین رونمایی از لوح گواهی کیفیت کارگاهی صنایع دستی، تجلیل از 10 تولید کننده برتر سراسر کشور با اعطای طاووس نقره کوب از برنامه های پیش بینی شده در این مراسم است.

گفتنی است، همزمان با این جشن نمایشگاه هزاردستان نیز با شرکت 1000 اثر برتر صنایع دستی کشور از 15 تا 18 آذر ماه محل موزه ملی ایران برگزار می شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1