کلیسای بیت لحم جاذبه ای دیگر از اصفهان

29 نوامبر 2016 - 11:00 dsfr.ir/pj7fz

کلیسای بیت لحم جاذبه ای دیگر از اصفهان
عالیه سعادت پور
کلیسای بیت لحم اصفهان

دیلی تلگراف، کلیسای بیت لحم اصفهان را در میان زیباترین کلیساهای جهان قرار داد.

این نشریه انگلیسی در فهرستی که از 23 کلیسای زیبای جهان منتشر کرد، این کلیسای زیبا را که در اصفهان واقع شده است، در فهرست خود جای داد و اشاره کرد: «این کلیسا که به عنوان کلیسای بدخهم نیز شهرت دارد، یک کلیسای قرن هفدهمی ارامنه است که در اصفهان واقع شده، شهری که بیشترین اهمیت را در دوره صفویه داشته است و هر خیابانش با یادمان ها و بناهای شکوهمندی آراسته شده است.»

این نشریه ادامه می دهد: «این کلیسا با 72 نقاشی نفیس تزیین شده که از آن جمله تصاویر شام آخر و اخراج از بهشت دیده می شود، اما گنبد آن به طرز جالبی زیبا است، با پنجره هایی تذهیب شده و دلپسند که جزئیات در آن به خوبی کار شده است.»

در پایان نوشته این نشریه با اشاره به اینکه اصفهان خانه حدود 7 هزار ارمنی است که در منطقه جلفا زندگی می کنند، آمده است: «آنان می توانند فرهنگ، هویت، زبان و 16 کلیسای خود را داشته باشند.»

این کلیسا که می توان آن را هم از نظر نقاشی های زیبای داخلی و هم از نظر نمای خارجی، باشکوه ترین کلیسای اصفهان دانست، در اسفند 1381 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این کلیسا بسیار نزدیک به کلیسای هاکوپ و کلیسای مریم مقدس بوده و در شمال این دو کلیسا قرار دارد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « روزنامه دنیای اقتصاد » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1