صنعت هوایی ایران در هفته ای که گذشت

26 نوامبر 2016 - 14:40 dsfr.ir/rr28t

صنعت هوایی ایران در هفته ای که گذشت
kishairlines.ir
هواپیمایی کیش ایر

هفته گذشته سخنگوی شرکت بوئینگ عنوان کرد که اگر دولت «ترامپ» رییس جمهور جدید، سیاست آمریکا در قبال ایران را تغییر دهد و فروش هوایپما به ایران را ممنوع سازد، بوئینگ به این مسئله احترام می گذارد.

به گزارش خبرنگار تین نیوز، قانون گذاران آمریکایی دلیل مخالفت خود با فروش هواپیما به ایران را حمایت جمهوری اسلامی از آنچه «تروریست ها در سوریه و حزب الله لبنان» می خوانند، عنوان کردند.

اما چند روز پس از آن دولت باراک اوباما در واپسین هفته های استقرارش در قدرت با نمایندگان آمریکا همراهی نکرده و مجوز فروش بیش از صد فروند هواپیمای «ایرباس» ساخت فرانسه به ایران را صادر کرد. این در حالی است که مجلس نمایندگان آمریکا هفته پیش با تصویب طرحی، فروش هواپیمای مسافربری به ایران را منع کرده بود.

در همین راستا رویترز در گزارشی اعلام کرد؛ اداره کنترل دارایی های خارجی بخش خزانه داری آمریکا، مجوز لازم برای خرید 106 فروند هواپیمای ایرباس را صادر کرده است؛ اگرچه هواپیمای ایرباس فرانسوی است و در این کشور تولید می شود؛ اما به دلیل اینکه حداقل 10 درصد از قطعات آن آمریکایی هستند، در صورت فروش به ایران باید مجوز لازم از آمریکا را دریافت کنند.

این اقدام در حالی صورت گرفت که لغو ممنوعیت فروش هواپیماهای مسافربری به ایران، یکی از تعهدهای کشورهای 1+5 در قبال کاهش فعالیت های هسته ای ایران بود.

تأمین مالی خرید 77 فروند «ایرباس» نهایی شد

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی درباره نتایج مذاکره با مقامات ایرباس، گفت: هم اکنون قرارداد خرید 112 فروند هواپیمای ایرباس نهایی شده و آماده امضاست. وی همچنین درباره نحوه تأمین مالی این قرارداد اضافه کرد: طبق قرارداد اولیه روش خرید هواپیماها به صورت اجاره به شرط تملیک بلندمدت است. در همین زمینه موفق شدیم با یک شرکت لیزینگ بین المللی برای تأمین مالی خرید ۷۷ فروند ایرباس به توافق نهایی برسیم.

فخریه کاشان تصریح کرد: برای تأمین مالی تعداد باقی مانده هواپیماهای ایرباس نیز به اندازه کافی فرصت باقی است و به راحتی می توانیم برای تأمین مالی آن اقدام کنیم.

صدور بیش از 1000 مجوز پرواز ویژه ایام اربعین حسینی به مقصد عراق

هم زمان مراسم اربعین امام حسین انجام پروازهای زیارتی را به حداکثر خود رساند و بخش مهمی از اخبار هوایی را به این موضوع اختصاص داد.

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی كشوری هفته گذشته از صدور بیش از 1000 مجوز پرواز ویژه ایام اربعین حسینی به مقصد عراق خبر داد.

مرتضی دهقان با بیان این مطلب كه عملیات پروازهای اربعین حسینی امسال از 22 آبان آغاز و تا 6 آذرماه ادامه دارد، افزود: سازمان هواپیمایی كشوری در راستای لزوم برنامه ریزی و هماهنگی پروازهای عتبات عالیات در این ایام با تشكیل جلسات متعدد با انجمن صنفی شركت های هواپیمایی و مدیران بازرگانی آن شركت ها دستورالعمل ابلاغی نرخ فروش بلیت پروازهای نجف اشرف و بغداد در ایام اربعین را اعلام كرد.

شرکت هوایی «ترانس آسیا» تایوان منحل شد

به دنبال حوادث هوایی مرگبار خطوط هوایی ترانس آسیا تایوان و بروز مشکلات شدید مالی، این شرکت انحلال خود را به طور کلی اعلام کرد. این شرکت هم اکنون بیش از یک هزار و 790 نفر کارمند و 16 فروند هواپیما دارد و پروازهایی را در سال های اخیر به 27 فرودگاه بین المللی و داخلی برقرار کرده بود.

این تصمیم را مسئولان شرکت، دردآور اما ضروری توصیف کرده و گفته اند که پروازهای این خط هوایی منحل و به دیگر خطوط محول خواهد شد تا این شرکت بیشتر از این زیاندهی نداشته باشد.

بررسی ها نشان می دهد که این شرکت پس از برخی حوادث مرگبار هوایی متحمل خسارات بسیار سنگین مالی شده و هم چنین در داخل آن هم مشکلاتی بروز کرده و بازرسان در حال بررسی پروندهای مرتبط هستند.

ارزیابی فرودگاه مهرآباد زیر دپارتمان ASQ

فرودگاه بین المللی مهرآباد به عنوان پرترافیک ترین فرودگاه كشور مورد ارزیابی قرار گرفته و در رنكینگ جهانی اتحادیه بین المللی فرودگاه ها ACI شرکت می کند. در این طرح خدمات مسافری این فرودگاه از سوی دپارتمان ASQ و ACI مورد ارزیابی قرار می گیرد.

اجرای طرح ارزیابی سطح کیفیت خدمات فرودگاهی از دیدگاه مسافران، که با برنامه ریزی دفتر نظارت بر کیفیت خدمات فرودگاهی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی اجرا خواهد شد، منطبق با دستورالعمل های ACI و دپارتمان ASQ از سه ماهه پایانی سال جاری آغاز خواهد شد.

طرح ارزیابی سطح كیفیت خدمات فرودگاهی در فرودگاه مهرآباد، در قالب طرح نظرسنجی 3 ماهه زمستان تا اسفند سال جاری و بر اساس نظرات مسافرین و مراجعان فرودگاهی برگزار خواهد شد. این ارزیابی مسافر محور بوده و نظرات مسافرین مستقیما در این رنکینگ تاثیرگذار خواهد بود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1