هفته فرهنگ و هنر نیشابور در کاخ نیاوران برگزار شد

14 نوامبر 2016 - 17:10 dsfr.ir/9m9ft

هفته فرهنگ و هنر نیشابور در کاخ نیاوران برگزار شد
payamspot.blogspot.com
کوشک احمد شاهی در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران

هفته فرهنگ و هنر نیشابور در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برگزاری غرفه های صنایع دستی و فیروزه اصیل نیشابور، غذاهای محلی نیشابور (هر روز یک نمونه غذا)، ارایه کتاب های نوشته شده توسط نیشابوریان (به مناسبت انتخاب نیشابور به عنوان پایتخت کتاب کشور) و اجرای شعرخوانی و رباعی خوانی به زبان نیشابوری (همه روزه ساعت 4 عصر) از جمله برنامه های این رویداد فرهنگی هستند.

تئاتر خیابانی به زبان محلی نیشابور در تاریخ دوشنبه 24 آبان ساعت 4 عصر، پخش فیلم های کوتاه و بلند بوجود آمده توسط هنرمندان نیشابور و حضور تنی چند از آنها در این مراسم همچون ابوالحسن داوودی و خسرو سینایی، نمایش عکس اساتید عکاسی کشور از نقاط دیدنی و تاریخی نیشابور و نمایش آثار هنری تجسمی هنرمندان نیشابوری دیگر برنامه های هفته فرهنگ و هنر نیشابور را تشکیل می دهند.

همچنین در این نمایشگاه آثار هنری تجسمی (طراحی، نقاشی، تذهیب، مینیاتور، نقاشی خط، خوشنویسی، مجسمه)، انواع صنایع دستی (همه نوع محصولات اعم از پوشاک و زیورآلات و …)، کتاب های بوجود آمده توسط نویسندگان معاصر، عکسهای قدیم و جدید،اماکن دیدنی و تاریخی نیشابور، مسایل مختلف فرهنگی (آداب، سنن، لباس های محلی، غذاها، محصولات کشاورزی و …) ارایه می شود.
برنامه یاد شده با همکاری معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، فرمانداری نیشابور و مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران و برگزار شده است.

علاقه مندان جهت شرکت در این نمایشگاه می توانند تا 29 آبان همه روزه از ساعت 10 تا 18 به مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران واقع در میدان شهید باهنر (نیاوران) مراجعه کنند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 16 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1