18 اکتبر 2019 - 15:28

سخنان پایانی سلطانی فر در سازمان میراث فرهنگی

5 نوامبر 2016 - 14:00 dsfr.ir/1z4rq

سخنان پایانی سلطانی فر در سازمان میراث فرهنگی
امین خسروشاهی
افتتاح موزه صنایع دستی سعدآباد

مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان درباره اینکه رئیس آینده سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کیست؟ گفت: من اطلاعی ندارم و آقای رئیس جمهور در این باره تصمیم می گیرند.

رئیس سابق سازمان میراث فرهنگی، روز پنجشنبه که برای افتتاح موزه صنایع دستی و انتصاب رئیس جدید مجموعه تاریخی و فرهنگی سعدآباد به این کاخ رفته بود در پاسخ به این سخن که سازمان میراث پس از انتخاب او در وزارت ورزش و جوانان به حال خود رها شده است، گفت: تا 2 روز پیش در سازمان حضور داشتم.

او در پاسخ به اینکه طبق اصل 141 قانون اساسی داشتن دو شغل برای رئیس جمهور، معاونانش، وزیران و کارمندان دولت ممنوع است و شما چطور هم اکنون در 2 پست فعالیت می کنید؟ افزود: من دیگر پست ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را بر عهده ندارم و تنها آمده ام که موزه صنایع دستی را افتتاح کنم. اگر هم رئیس سازمان نباشم به عنوان وزیر ورزش و جوانان آمده ام تا نمایشگاه موزه صنایع دستی را افتتاح کنم.

او همچنین در خصوص اقدامات بر زمین مانده در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: تهیه طرح جامع گردشگری را ما شروع کردیم اما هم اکنون در میانه راه است و باید این عمل با قدرت استمرار پیدا کند تا بتوانیم با تهیه یک طرح جامع و فراگیر برای گردشگری، سیاست ها، برنامه ریزی ها و روند تصمیم گیری و رویکردها را از حالت سلیقه ای در بیاوریم.

سلطانی فر خاطرنشان کرد: در حوزه میراث فرهنگی تعداد بناهایی که با مشارکت بخش خصوصی در حوزه نجات بخشی پوشش دادیم بیش از 20 برابر کل پرونده هایی است که در دولت گذشته وجود داشت. موزه دوره اسلامی، موزه بزرگ خراسان و ده ها موزه دیگر نیز توسط سازمان میراث فرهنگی و بخش خصوصی به بهره برداری رسید. او همچنین در حوزه گردشگری گفت: هتل های 4 و 5 ستاره بسیاری که لیست دقیق آن را هفته آینده منتشر می کنیم، افتتاح کرده ایم. 36 هتل 4 و 5 ستاره و بیش از 100 هتل با گریدهای مختلف هم به صنعت گردشگری کشور افزوده شد. حدود 170 هتل 4 و 5 ستاره نیز توسط بخش خصوصی در نقاط مختلف کشور در حال احداث است. در مجموع بیش از 800 هتل یک تا 5 ستاره و هتل آپارتمان توسط بخش خصوصی اجرا شده یا در حال اجراست.

وی گفت: 2 سال قبل در رقابت گسترده با دانمارک و سنگاپور میزبانی این اجلاس را گرفتیم و حدود 400 تا 500 راهنمای گردشگری از 80 تا 100 کشور دنیا به ایران می آیند که اتفاق بزرگی است.

سلطانی فر ادامه داد: اشتیاقی که طی دو سال گذشته برای سفر به ایران به وجود آمده ایران را به عنوان یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری در دنیا معرفی کرده که نویدبخش آینده خوبی در این بخش است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « روزنامه همشهری » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه ها

  • ناشناس 8 نوامبر 2016 - 23:10

    انتخاب خانم احمدی پور به ریاست سازمان کار بسیار اشتباهی بود

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 8 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1