ورود 13 هزار زائر پاکستانی از مرز میرجاوه تا امروز

10 اکتبر 2016 - 15:00 dsfr.ir/wl6di

ورود 13 هزار زائر پاکستانی از مرز میرجاوه تا امروز
zahedaneh.ir
گمرک میلک شهرستان زابل در سیستان بلوچستان

از اول مهر تا امروز 13 هزار زائر پاکستانی به قصد زیارت حرم امام رضا (ع) و سفر به عتبات عالیات وارد پایانه مرزی میرجاوه شده اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه از اول مهر تا امروز 13 هزار زائر پاکستانی به قصد زیارت حرم امام رضا (ع) و سفر به عتبات عالیات وارد پایانه مرزی میرجاوه شده اند از فراهم شدن شرایط اسکان و پذیرایی ازاین مسافران در پایانه مرزی خبر داد.

علی خانقاهی، عنوان کرد: تنها مرز ورودی برای زائران پاکستانی میرجاوه است و سالانه تعداد زیادی از زوار به قصد زیارت اماکن مذهبی داخل و خارج ایران و نیز شرکت در مراسم عاشورا و تاسوعا و اربعین حسینی در این اماکن وارد پایانه مرزی میرجاوه می شوند.

خانقاهی افزود: برای خدمت رسانی بهتر به این زائران ساعت کار پایانه مرزی را افزایش داده ایم و تمام دستگاه ها را در این پایانه مستقر کرده ایم تا ناوگان حمل و نقل سواری و اتوبوسی زائران پیاده پاکستانی را جا به جا کنند.

مدیرکل راهداری حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به شرایط خاص و ناامنی موجود در پاکستان امکان اسکان موقت تعدادی از زائران پاکستانی را در پایانه میرجاوه فراهم کرده ایم و هر شب حدود 300 نفر از زائران می توانند از این سکونتگاه موقت استفاده کنند.

وی افزود: با هماهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان زائرسرایی را در زاهدان برای استفاده زائران پاکستانی از امکانات بهداشتی و غذای گرم راه اندازی کرده ایم. همچنین برای اولین بار با همکاری خیرین و بخش خصوصی موکبی را در پایانه مرزی برای پذیرایی از این زائران فعال کرده ایم.

خانقاهی با اشاره به اینکه از اول مهر تا امروز (شب تاسوعا) 13 هزار مسافر پاکستانی وارد میرجاوه شده اند، عنوان کرد: پایانه میرجاوه آماده برای استقبال از زائران تاسوعا و عاشورا و اربعین است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1