10 ژوئن 2024 - 02:26

لزوم تخصیص سریع تر واگن ها از سوی دولت به متروی تهران

26 سپتامبر 2016 - 12:00 dsfr.ir/7e8g9

لزوم تخصیص سریع تر واگن ها از سوی دولت به متروی تهران
ایرنا
واگن های مترو تهران و حومه

با توجه به دستور پیگیری از سوی وزیر کشور به زودی شاهد تحول بزرگی در بخش نوسازی ناوگان متروی تهران هستیم.

"رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران"

با در نظر گرفتن اینکه متروی تهران با کمبود یک هزار واگن رو به رو است و عمر بخش قابل توجهی از قطارهایش نیز به سرآمده دیروز رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران از دولت خواست بر سرعت تأمین ناوگان متروی تهران بیفزاید.

احمد دنیامالی با اشاره به آغاز نیمه دوم سال و افزایش آلودگی هوا گفت: دولت باید توجه ویژه ای به تخصیص واگن های متروی تهران داشته باشد؛ چون هزینه ای که به دلیل آلودگی هوا برای سلامت شهروندان پرداخت می شود، حتما سنگین تر از هزینه تأمین واگن است. وی در عین حال از تلاش وزارت کشور و سازمان شهرداری ها برای تخصیص 2 هزار واگن به متروی تهران سخن گفت و اظهار امیدواری کرد که بخش قابل توجهی از این واگن ها به متروی تهران تخصیص یابد.

دنیامالی همچنین از برگزاری نشست های تخصصی بسیار با سازندگان داخلی سخن گفت و افزود: با توجه به دستور پیگیری از سوی وزیر کشور به زودی شاهد تحول بزرگی در بخش نوسازی ناوگان متروی تهران هستیم. از نظر رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در مترو استاندارد فرسودگی واگن ها نه بر اساس زمان که براساس میزان کیلومتری سنجیده می شود که یک واگن طی می کند؛ بر همین اساس برخی از قطارها امروز حد استاندارد 750 کیلومتر را رد کرده اند و بیش از 1.5 میلیون خط سیر داشته اند و همین امر موجب بروز معضلات و اختلالاتی در شبکه حمل ونقل ریلی شهر تهران شده است.

دنیامالی ساخت قطارهای مترو توسط مهندسان و متخصصان داخلی را تحقق الگوی اقتصاد مقاومتی در داخل کشور عنوان کرد و گفت: امروز که زیربناهای مترو در تهران آماده و بخش جدیدی نیز در دست احداث است، امیدواریم دولت و وزارت کشور به کمک متروی تهران بیایند؛ زیرا حال واگن های متروی تهران خوب نیست و دچار سرفه های کهنسالی شده است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران همچنین یکی از اقدامات مؤثر در جریان راه اندازی دفاتر خدمات الکترونیک شهر را الکترونیکی شدن مبادله اسناد و افزایش سرعت کار دانست و افزود: دفاتر خدمات الکترونیک شهر در زمینه مستند سازی و فایلینگ عملکرد موفقی داشته است اما علاوه بر موضوعات آی تی (IT) و مکانیزه شدن سیستم های ثبتی باید مشکلات مردم در زمینه رفت و برگشت های زیاد به این دفاتر برطرف شود.

1