آمادگی مجلس برای راه اندازی کمیسیون ویژه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی

8 اوت 2016 - 10:30 dsfr.ir/4x2o7

آمادگی مجلس برای راه اندازی کمیسیون ویژه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی
خانه ملت
مجلس شورای اسلامی

برای دستیابی به نگاه جامع در حوزه گردشگری، می توان سازمان میراث فرهنگی را به یک وزارتخانه تبدیل کرد.

"رییس کمیسیون فرهنگی مجلس"

نصرالله پژمان فر با اشاره به اینکه در گذشته به دلیل کسب درآمدهای نفتی به دنبال درآمدزایی در سایر بخش ها نبوده ایم، گفت: عرصه میراث فرهنگی و گردشگری، مزیت کشورمان محسوب می شود؛ از این رو امروزه با توجه به تغییر نگاه افراد و تأکید رهبر انقلاب در حوزه گردشگری، تحولات مختلفی در حال شکل گیری در حوزه گردشگری است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر بخواهیم به جایگاه مطلوبی در بخش صنعت گردشگری دست یابیم نیازمند انجام اقدامات مختلفی هستیم، اظهارکرد: این اقدامات باید در حوزه قانون گذاری، اجرایی و غیره باشد؛ به عنوان مثال قوانین موجود باید تنقیح و بروزرسانی شود تا بتوان نیازهای قانونی در این عرصه را به حد مطلوب برسانیم.

وی با تاکید بر اینکه امروزه برخی از قوانین در حوزه گردشگری به دلیل عدم جامعیت امکان فعال سازی و رونق در این حوزه را فراهم نمی کند، تصریح کرد: در برخی از عرصه های حوزه گردشگری نیز قانون مورد نیاز وجود ندارد و باید نیاز قانونی فعالان در این عرصه رفع شود.

پژمان فر با اشاره به اینکه برای ایجاد رونق در حوزه گردشگری نیازمند دستیابی به نگاه جامع هستیم، ادامه داد: مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد در صورت لزوم کمیسیون ویژه ای در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی راه اندازی کند و در این زمینه همه نمایندگان آمادگی لازم برای همکاری را خواهند داشت.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: دولت باید در کارهای اجرایی مربوط به حوزه گردشگری تسهیلات مختلفی برای فعالان این عرصه در نظر بگیرد تا حمایت مناسب انجام شود.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه می توان برای رسیدن به هدف مطلوب در این صنعت، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را به یک وزارتخانه تبدیل کرد، خاطرنشان کرد: برای حمایت از این بخش باید هر اقدامی که مفید است انجام شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری خانه ملت » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1