ایرآسیا پروازهای خود از کوالالامپور به تهران را از سرگرفت

22 ژوئن 2016 - 18:00 dsfr.ir/la24j

ایرآسیا پروازهای خود از کوالالامپور به تهران را از سرگرفت
airbus.com
هواپیمای ایرباس شرکت هواپیمایی "ایرآسیا ایکس" مالزی

شرکت هواپیمایی ایرآسیا مالزی سه شنبه شب با انجام نخستین پرواز از کوالالامپور به تهران، پروازهای خود در مسیر کوالالامپور-تهران و بالعکس را از سر گرفت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، ایرآسیا تا سال 2012 پروازهای خود را از کوالالامپور به تهران انجام می داد، اما از آن سال تمام پروازهای این شرکت در این مسیر متوقف شد، تا اینکه با اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و لغو تحریم ها پروازهای این شرکت بار دیگر به ایران آغاز شد.

همزمان با برقراری مجدد پروازهای شرکت هوایی ایرآسیا در مسیر کوالالامپور - تهران، نخستین هواپیمای این شرکت با شماره پرواز 776 ساعت 23 و 13 دقیقه روز سه شنبه در فرودگاه امام خمینی (ره) به زمین نشست و ساعت یک و 20 دقیقه بامداد روز چهارشنبه با شماره پرواز 777 تهران را به مقصد کوالالامپور ترک کرد.

دومین پرواز ایر آسیا امروز (چهارشنبه) راس ساعت 20 و 20 دقیقه از بانکوک وارد تهران می شود و ساعت 21 و 50 دقیقه امشب تهران را به مقصد بانکوک ترک می کند.

به گزارش ایرنا، پیشتر داتوک کامارودین مرانون مدیرکل گروه اجرایی شرکت هواپیمایی ایرآسیا در تهران گفت: هم اکنون ایرآسیا با 200 فروند هواپیمای ایرباس یکی از جوان ترین ناوگان های هوایی جهان را در اختیار دارد و سالیانه بیش از 57 میلیون مسافر را از 24 کشور جهان به 100 مقصد مهم در کشورهای جنوب شرقی آسیا، استرالیا و چین جا به جا می کند.

وی با اشاره به توقف پروازهای این شرکت در سال 2012 به تهران اظهار داشت: دلیل عمده توقف این پروازها به علت نوسانات شدید قیمت ارز بود که سبب شد ادامه کار برای ما در این میسر نشود، اما هم اکنون که پروازهای خود را به ایران آغاز می کنیم، برنامه ما توقف پروازها نیست.

مرانون یادآورشد: ایرآسیا یک شرکت هوایی با قیمت های مناسب اقتصادی است و هم اکنون روزانه بیش از 500 پرواز را در مسافت های کوتاه و بلند انجام می دهد و با 199 دلار پروازهای خود را از تهران به کوالالامپور و بانکوک آغاز می کند.

در ادامه بنیامین اسماعیل مدیر اجرایی "ایرآسیا ایکس" نیز از حضور مجدد در بازار ایران ابراز خوشحالی کرده بود و گفته بود مسیرهای جدیدی را از آسیا و استرالیا به خاورمیانه برقرار می کنیم و هم اکنون نیز زمان مناسبی برای سرگیری پروازهای مستقیم از تهران به کوالالامپور است.

وی اظهارداشت: ایرآسیا درصدد است با قیمت های مناسب و ارزان شرایط مناسبی را برای سفر ایرانیان به کشورهای جنوب شرقی آسیا و استرالیا، سنگاپور و شانگهای و سایر شبکه پروازهای گسترده توسط این شرکت فراهم کند و امیدواریم با آغاز سرگیری این پروازها شاهد توسعه مناسبات تجاری، صنعتی و گردشگری بین ایران و مالزی باشیم.

بر اساس برنامه پروازهای شرکت هوایی ایرآسیاایکس قرار است روزهای یکشنبه، سه شنبه و پنجشنبه از کوالالامپور به تهران و روزهای دوشنبه، چهارشنبه و جمعه از تهران به کوالالامپور انجام شود.

همچنین قرار است پروازهای این شرکت مالزیایی از بانکوک به تهران روزهای دوشنبه، چهارشنبه و جمعه هرهفته انجام شود و همان روزها نیز پروازهای این شرکت از تهران به طرف بانکوک صورت گیرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1