27 نوامبر 2023 - 18:33

7 تکنولوژی که صنعت هتلداری را متحول کرد

7 ژوئن 2016 - 14:00 dsfr.ir/4a895

7 تکنولوژی که صنعت هتلداری را متحول کرد
wikihotels.ir
تاثیر بسیار زیاد تکنولوژی در صنعت هتلداری

تکنولوژی هایی که صنعت مهمان نوازی را متحول کرده و خدمات به میهمانان را راحت تر کرده است.

سیستم های رزرو آنلاین

سیستم های رزرو آنلاین به طور وسیع در صنعت هتلداری شایع شده است. همیشه افرادی هستند که ترجیح می دهند تلفن را بردارند و برای اقامت خود هتل رزرو کنند اما به کمک سیستم های رزرو آنلاین میهمانان می توانند اتاق یا حتی یک میز را خارج از ساعات اداری رزرو کنند. سیستم های رزرو آنلاین بعد جدیدی از سرویس دهی به مشتریان است که نیازمند وب سایتی با طراحی خوب و یا نرم افزار موبایلی با قابلیت استفاده آسان برای کاربران است.

چالشی که هتل های بسیاری با آن مواجه هستند این است که از سرویس رزرو آنلاین شخص سوم استفاده کنند یا سیستم سفارشی خود را گسترش دهند. هر دو رویکرد مزایا و معایب خاص خود را دارد و هتل ها براساس نیاز هایی که در بازار دارند مجبورند یکی از این موارد را انتخاب نمایند.

سیستم EPOS

سیستم های میزان فروش الکترونیکی (EPOS) امروزه پیشرفت چشمگیری داشته اند و به نحوی کارایی هتل ها را افزایش می دهند تا خدمات بهتری به مشتریان ارائه شود. امروزه با یکپارچگی CRM، مدیریت انبار و ابزارهای دیگر، تنها با لمس یک دکمه اطلاعات در مورد ظرفیت، رزرواسیون ها، موجودی ها و برنامه های وفاداری و غیره قابل دسترسی است. علاوه بر این اپلیکیشن های POS مبتنی بر رایانش ابری نیز بیشتر رایج شده اند این بدان معنا است که همکاران می توانند سفارشات، رزرو ها و پرداخت ها را به طور مستقیم از طریق تبلت پردازش کنند. این تلاش ها باعث افزایش رفاه حال مشتریان و میهمانان می شود.

CRM

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) اجازه می دهد تا تماس ها و اطلاعات در یک نقطه مدیریت و ساماندهی شوند. CRM موثر اجازه می دهد تا ارتباطات بهتری با مشتریان ایجاد شود و جزئیات مهم به آسانی از طریق اپلیکیشن مبتنی بر رایانش ابری ایجاد کند.

بازاریابی اتوماسیون

بازاریابی اتوماسیون اجازه می دهد ایمیل های شخصی سازی شده به مشتریان و بر اساس فعالیت ها و اطلاعات شخصی آن ها فرستاده شود. یک نمونه موردی که ایمیل تخفیف به مناسبت تولد مشتری به ایشان فرستاده می شود. به هر حال، اتومات کردن بازاریابی پیشرفته اجازه می دهد که وظایف پیچیده ای انجام شود از جمله فرستاده شدن ایمیل به مشتریانی که بخش های خاصی از وبسایت و یا رسانه های اجتماعی ویزیت یا کلیک کرده اند.

رسانه اجتماعی

حضور در رسانه های اجتماعی در صنعت مهمان نوازی بسیار ضروری است به ویژه فیسبوک که پلت فرمی مشهور برای تجزیه و تحلیل رستوران ها و هتل ها است. عکس های جذاب معمولا بیشترین طرفدار در رسانه های اجتماعی را دارند، بنابراین رستوران ها و هتل ها تلاش می کنند تا از این فرصت به نحو احسن استفاده کنند.

تلفن های هوشمند

تلفن های هوشمند فرصتی برای هتل ها و رستوران ها است تا سرویس دهی به مشتریان را بهبود بخشند. هتل هیلتون به میهمانان این فرصت را می دهد تا فعالیت هایی نظیر چک این، چک اوت، انتخاب اتاق، بررسی نقشه ها و یا حتی خریدهایشان را از طریق تلفن های هوشمند انجام دهند.

لوازم هوشمند

پیشرفت هایی که در زمینه لوازم هوشمند و اتوماسیون در صنعت هتلداری صورت گرفته است بی شک در آینده تاثیر زیادی بر این صنعت خواهد داشت. روشنایی، دما، هشدارها، تلویزیون، رادیو، سرویس اتاق و غیره می تواند تنها با استفاده از تبلتی ساده انجام شود. ارائه کیفیتی بالا در غذا و نوشیدنی و همچنین سرویس دهی بی نقص به میهمانان هنوز هم از محورهای اصلی این صنعت هستند و این تکنولوژی ها می تواند تجربه ای به یاد ماندنی برای مشتریان را به ارمغان آورد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « standardhotel.ir » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1