زمزمه تغییر در ریاست سازمان میراث فرهنگی

31 می 2016 - 13:00 dsfr.ir/681gi

زمزمه تغییر در ریاست سازمان میراث فرهنگی
ایرنا
مسعود سلطانی فر، ریاست سازمان میراث فرهنگی

دنیای سفر بررسی می کند: رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور باید واجد چه مشخصات و ویژگی ها و تجربیاتی باشد؟

مدت چندانی از حضور مسعود سلطانی فر در سازمان میراث فرهنگی نگذشته بود که خبرگزاری فارس خبر از تغییر وی داد. یکسال از آن زمان می گذرد و مسعود سلطانی فر همچنان رئیس سازمان است. چندی قبل نیز اعتماد آنلاین در این باره گمانه زنی کرد و این گمانه زنی البته به واکنش مسعود سلطانی فر انجامید: این نوع شایعات نتیجه فعالیت عده ای بیکار در سازمان میراث فرهنگی است.

نوع واکنش رئیس سازمان و مخاطبی که او به وضوح در سخنان خود به آنها اشاره می کند نشان می دهد که او مخالفان خود را می شناسد. مخالفانی که نه در خارج از سازمان که داخل آن هستند.

با توجه به آنکه موضوع تغییر در ریاست سازمان میراث فرهنگی از سوی دو طیف اصلاح طلب و اصولگرا رسانه ای شده است، به نظر می رسد این پست که بارها منتقدان آن را سیاسی خوانده اند، این بار با چالشهای دیگری که سابقه اجرایی و علمی و عملکرد مدیریت را مد نظر قرار دارد، مواجه باشد.

پیگیری موضوع تغییر در ریاست سازمان و بررسی واقعی یا غیرواقعی بودن آن و همچنین گمانه زنی درباره گزینه های احتمالی، چندان مورد علاقه دنیای سفر نیست.

دنیای سفر به دنبال دریافت نظرات کارشناسان است و این موضوع را بررسی می کند که  اصولا رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور باید واجد چه مشخصات و ویژگی ها و تجربیاتی باشد.

جمع بندی دیدگاههای کارشناسان می تواند معیاری برای انتخاب و ارزیابی عملکرد افراد به دست دهد و شاید تاییدی باشد بر ریاست فعلی سازمان.

شما در این باره چه نظری دارید؟

دیدگاه ها

 • سلیمان 31 می 2016 - 13:08

  واگذار نمودن بناهای تاریخی به شهرداری ها از سوی سازمان میراث فرهنگی قابل تامل است.

 • کامیار 1 ژوئن 2016 - 00:29

  در پژوهشکده باستان شناسی و برخی سازمان ها فقط طرح ها به روابط و به خصوص قومییت گرا شده و حتی زیراب زنی گروهی راه افتاده و حتی جلساتی برخی می گذارند تا فرد خاصی را راهی پست حسساس کنند. در کشوری که اکثر میراث آن در حال تخریب است هیچکسی دغدغه فرهنگی و کشوری ندارد و همه فقط می گند زود باشید دیر شد ما کم برداشتیم.
  باید به داد میراث رسید.

 • کارشناس 11 ژوئن 2016 - 08:32

  در این ده سال گذشته این سازمان هیچ وقت مدیر دلسوز به خود ندیده چون به گردشگری به عنوان یک تخصص نگاه نمیشده. حداقل مدیریت این سازمان باید بدنه میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری باشه تا به مسائل اشراف داشته باشه. این مدیران که برای مدت یکی دو سال میان و میرن بیشتر به عنوان سکوی پرش برای خودشون و اطرافیانشون به این سازمان نگاه می کنند. این معضل اصلی هست

1