13 آوریل 2024 - 14:32

ارتباط مستقيم آتن - تهران برقرار می شود

28 ژوئن 2015 - 15:20 dsfr.ir/zk25p

فاصله دو شهر آتن و تهران کم می شود. با برقراری پرواز مستقيم بين اين دو مقصد گردشگرپذير، از اين پس مسافران زمان و هزينه کمتری را به پرواز اختصاص می دهند.

شرکت هواپیمایی ایژین فاصله دو شهر آتن و تهران را کوتاه می‌کند. شرکت ایژین (Aegean)، هواپیمایی ملی یونان از روز اول مرداد 1394 مطابق 23 جولای 2015، بین این دو پایتخت پرواز مستقیم برقرار می‌کند.

برقراری پرواز مستقیم تهران-آتن سبب می‌شود تا رابطه گردشگری دو کشور ارتقا یابد. گردشگران یونانی که از این پس می‌توانند با یک پرواز مستقیم به تهران بیایند، زمان کمتری در سفر گذرانده و بهای کمتری نیز می‌پردازند. این پرواز سفر به ایران را برای بسیاری از گردشگران اروپایی عملی خواهد ساخت.

گردشگران ایرانی نیز که علاقه زیادی به دیدن کشور تاریخی یونان دارند، دیگر ناچار نخواهند بود از طریق کشور واسط خود را به آتن برسانند. به این ترتیب یک پرواز 3 ساعته جایگزین دو پرواز به علاوه زمان توقف در فرودگاه واسط یعنی زمانی حدود 10 ساعت خواهد شد. همچنین امید می‌رود روند گرفتن ویزا برای هر دو کشور قدری آسان و کوتاه شود.

هواپیمایی ایژین شبکه پروازی گسترده‌ای دارد که شامل 100 مقصد بین‌المللی در 42 کشور و 34 مقصد داخلی می‌شود. این امر سفر گردشگران ایرانی را در داخل کشور یونان و به سایر کشورهای اروپایی آسان و ارزان می‌کند. به علاوه تهران را به مقصدی در دسترس برای یونانیان خارج از آتن و گردشگران سایر کشورهای اروپایی که تاکنون از سختی و هزینه بالای سفر گریزان بوده‌اند، تبدیل می‌کند.

لازم به ذکر است هواپیمایی ایژین سال 2015 برای ششمین بار عنوان «بهترین هواپیمایی منطقه‌ای اروپا» را از سوی گروه اسکای تراکس (Skytrax) که با نظرسنجی از مسافران صورت می‌گیرد، از آن خود کرد.

1