کشف محموله بزرگ سنگ های قیمتی قاچاق در مشهد

20 آوریل 2016 - 14:20 dsfr.ir/w10cn

کشف محموله بزرگ سنگ های قیمتی قاچاق در مشهد
کانال تلگرام سازمان میراث فرهنگی
کشف محموله بزرگ اشیاء عتیقه و سنگ های قیمتی در مشهد

فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از انهدام باند قاچاق عتیقه و کشف محموله بزرگ سنگ های قیمتی قاچاق به ارزش 300 میلیارد ریال در مشهد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی سردار امیر رحمت اللهی با اعلام این خبر افزود: تحقیقات پلیس پس از کسب اطلاعاتی مبنی بر قاچاق اشیای عتیقه توسط تعدادی افراد سودجو به کشورهای خلیج فارس آغاز و در نهایت منجر به کشف محموله بزرگ اشیاء عتیقه و سنگ های قیمتی در مشهد و دستگیری اعضاء این باند شد.

وی تصریح کرد: تیم رسیدگی کننده به پرونده در نیروی انتظامی استان خراسان رضوی با شناسایی اعضای این گروه، آن ها را در مشهد به طور نامحسوس تحت نظر قرار داد و سرانجام در اقدامی غافلگیرانه اعضای آنان را دستگیر کرد.

رحمت الهی افزود: در بازرسی از مخفیگاه این گروه یک قطعه سنگ زمرد، دو عدد گردنبند الماس، یک عدد گردنبند کهربا، یک حلقه انگشتر با نگین، هشت عدد نگین سبز رنگ، 12 عدد نگین آبی رنگ کوچک و یک عدد نگین یاقوت کشف شد. دو عدد نگین سفیدرنگ، دو حلقه انگشتر بدون نگین، سه عدد شناسنامه صادره برای گردنبندها و سنگ زمرد، چهار جلد کتاب قدیمی، یک جلد قرآن قدیمی کوچک و یک قبضه کلت ساچمه ای از دیگر کشفیات از این گروه است.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، ارزش ریالی این اشیاء را 300 میلیارد ریال برآورد و خاطرنشان کرد: در این پرونده هشت نفر دستگیر و بعد از تشکیل پرونده روانه دادسرا شدند.

در همین ارتباط سرهنگ سید مهدی حسینی فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان رضوی نیز گفت: اشیاء مکشوفه جهت بررسی به میراث فرهنگی استان ارسال و بعد از کارشناسی توسط کارشناسان و اعلام نظر به اداره آگاهی خراسان رضوی تحویل داده شد.

وی با قدردانی از تلاش و همکاری نیروی انتظامی خصوصا سردار فرماندهی انتظامی استان و رئیس پلیس آگاهی و نیز دستگاه قضایی با یگان حفاظت میراث فرهنگی افزود: میراث فرهنگی به عنوان یادگاری ارزشمند و میراثی گران بها متعلق به همه مردم است و هیچ کس حق تصرف در این میراث گران بها را ندارد.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در حال حاضر شاهد تعامل و همکاری بسیار خوب یگان حفاظت میراث فرهنگی، دستگاه قضایی و نیروی انتظامی در برخرود با قاچاقچیان اشیاء عتیقه، حفاران غیرمجاز و افراد سودجو هستیم که همین افزایش همکاری ها و تعامل مناسب باعث برهم خوردن امنیت برای فعالیت باندهای قاچاق اشیاء عتیقه در کشور خصوصا خراسان رضوی شده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
14 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1