مدیرکل راه آهن جنوب خبر داد:

راه اندازی قطار ماهشهر - مشهد از نهم اردیبهشت

18 آوریل 2016 - 10:30 dsfr.ir/nx4z6

راه اندازی قطار ماهشهر - مشهد از نهم اردیبهشت
rishe.ir
عبور قطار در مسیر راه اهن تهران - جنوب

قطار ماهشهر - مشهد از پنجشنبه 9 اردیبهشت راه اندازی می شود. ایستگاه جدید مسافری ماهشهر نیز آماده بهره برداری است.

"مدیرکل راه آهن جنوب"

عبدالکریم درویش زاده در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، از بهره برداری ایستگاه جدید راه آهن ماهشهر در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این ایستگاه توسط شرکت راه آهن و با مشارکت شرکت عملیات غیرصنعتی و خدمات صنایع پتروشیمی ماهشهر احداث شده است.

وی افزود: ایستگاه جدید ماهشهر دارای 4 خط است که عملیات زیرسازی و ساخت خطوط آن تکمیل شده و در فاصله حدود 400 متری نسبت به ایستگاه فعلی قرار دارد.

مدیرکل راه آهن جنوب با اشاره به تست اولیه خطوط این مسیر ایستگاهی توسط یک قطار بدون مسافر ادامه داد: ایستگاه جدید ماهشهر آماده بهره برداری توسط مسئولان راه آهن است. ایستگاه فعلی ماهشهر در حال حاضر هم برای مسافر و هم برای بار مورد استفاده قرار می گیرد که ایستگاه جدید صرفا مسافری است و ایستگاه فعلی برای تخلیه بار مورد استفاده قرار می گیرد.

درویش زاده با اشاره به اینکه تاکنون حدود 16 میلیارد تومان برای محوطه سازی، زیرسازی و احداث خطوط این ایستگاه هزینه شده است گفت: اعتبارات ساخت این ایستگاه توسط شرکت راه آهن جمهوری و شرکت پتروشیمی ماهشهر تامین شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر یک قطار محلی از ماهشهر به سربندر و سپس به اهواز مسافرگیری می کند گفت: قرار است هفته ای یک رام قطار در این مسیر سیر کند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 12 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1