19 سپتامبر 2019 - 20:08

مصر به دنبال 12 میلیون گردشگر تا سال 2017

12 آوریل 2016 - 14:20 dsfr.ir/qi14l

مصر به دنبال 12 میلیون گردشگر تا سال 2017
pic.photo-aks.com
معبد رامسس در مصر

مقامات گردشگری مصر اعلام کرده‌ اند، هدف آنها جذب سالانه 12 میلیون گردشگر تا سال 2017 میلادی است.

به گزارش ایسنا، گردشگری مصر که در چند سال اخیر همواره با بحران در صنعت گردشگری روبه رو بوده، در سه ماهه نخست سال 2016 نیز شاهد نزول 40 درصدی گرشگران بوده که این امر عمدتا به سبب ناامنی حاصل از حملات گروه تروریستی داعش ایجاد شده است.

در اکتبر سال 2015 میلادی نیز یک فروند هواپیمای مسافربری حامل گردشگران روس بر فراز صحرای سینا در یک انفجار تروریستی سقوط کرد که به کشته شدن شمار فراوانی از گردشگران روس، یکی از منابع اصلی درآمد گردشگری مصر انجامید و در ژانویه امسال نیز سه گردشگر در منطقه‌ ای گردشگری در دریای سرخ توسط مردان مسلح به چاقو کشته شدند.

همچنین قتل یک دانشجوی ایتالیایی مقطع دکترای دانشگاه آکسفورد در مصر موجب ایجاد تنش میان دو کشور شده که این امر بیشترین تاثیر را بر روی جذب گردشگران ایتالیایی در مصر داشته است اما مقامات مصری ابراز امیدواری کردند روابط میان دو کشور بهبود یابد.

«یحیی راشد»، وزیر گردشگری مصر در این‌ باره گفت: دولت مصر دست در دست با سایر کشورها مشغول کار است و ما روابط قدرتمندی با روسیه و ایتالیا داریم. ما همچنین امیدواریم امسال شاهد افزایش شمار گردشگران از کشورهای منطقه خلیج فارس باشیم.

وی ادامه داد: ما در سه ماهه ابتدایی امسال در مقایسه با آمار مشابه در سال گذشته شاهد 40 درصد کاهش گردشگر بوده‌ ایم، اما به هر حال در هر امر منفی یک منطقه مثبت هم وجود دارد. شمار گردشگران از منطقه خلیج فارس در مقایسه با سال گذشته 45 درصد افزایش داشته که این امر حاکی از اهمیت گردشگری منطقه خلیج فارس در مصر است.

به گزارش رویترز، وزیر گردشگری مصر همچنین از بهبود مسائل امنیتی در سراسر کشور شامل فرودگاه‌ها به گردشگران خارجی اطمینان داد و گفت افراد ما به صورت شبانه روز مشغول کارند و شما باید بخشی از تلاش‌هایی که برای افزایش امنیت در همه جا صورت می‌ گیرد را ببینید. مصر امن است.

صنعت گردشگری مصر که یکی از حیاتی‌ ترین منابع درآمد دولت مصر است، از سال 2011 و با ناآرامی‌ هایی که به برکناری حُسنی مبارک انجامید وارد بحران شد‌، این در حالیست که پیش از آن و تا سال 2010 سالانه 14.7 میلیون گردشگر خارجی از مصر دیدن می‌ کردند، اما این آمار در سال 2011 به یک باره 9.8 درصد نزول پیدا کرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1