9 ژوئیه 2020 - 21:56

مسافران قطار عقاب طلایی وارد کاشان شدند

6 آوریل 2016 - 16:40 dsfr.ir/vd46g

مسافران قطار عقاب طلایی وارد کاشان شدند
خبرآنلاین
مسافران قطار عقاب طلایی

نخستین قطار گردشگران خارجی در سال 95 با نام عقاب طلایی ظهر روز چهارشنبه وارد کاشان، دیار نخستین های جهان شد.

مسئول حوزه گردشگری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان گفت: مسافران این قطار را گردشگرانی از کشورهای آمریکا، هلند، مجارستان، جمهوری چک و استرالیا تشکیل می دهند که از روز گذشته سفر خود را از تبریز آغاز کردند.

حجت الله ناصحی پور افزود: 48 گردشگر و مسافر این قطار عصر امروز پس از بازدید از اماکن تاریخی شهرستان کاشان، راهی اصفهان شهر گنبدهای فیروزه ای خواهند شد، بازدید از خانه های تاریخی، باغ فین و سیلک از جمله برنامه های گردشگران خارجی در اقامت چند ساعته گردشگران خارجی در کاشان است.

سرپرست فرمانداری کاشان ضمن خوش آمدگویی به مسافران این قطار در ایستگاه راه آهن کاشان اظهار کرد: این شهرستان با قدمت و سابقه ای کهن امروز برند گل محمدی و فرش را در افتخارات بین المللی خود دارد.

حمیدرضا مومنیان افزود: شهرستان کاشان از دیرباز مقصد مورد علاقه گردشگران خارجی و آثار و بناهای تاریخی و ارزشمند آن از جاذبه های علاقمندان به باستان شناسی و تاریخ بوده است.

قطار بین المللی گردشگری بدون مسافر از طریق مرز رازی وارد کشور شد و مسافران آن بامداد سه شنبه 17 فروردین ماه از طریق ترکیه وارد تبریز شدند، گردشگران این تور روز سه شنبه از اماکن تاریخی و گردشگری تبریز مانند، بازار تبریز، مسجد کبود و موزه آذربایجان دیدن کردند و عصر روز سه شنبه از ایستگاه مرکزی راه آهن تبریز به سمت زنجان حرکت کردند.

مسافران این قطار در ادامه با قطار لوکس عقاب طلایی که عضو باشگاه قطارهای لوکس دنیا و متعلق به شرکت خط آهن مجارستان و از امکانات ویژه برخوردار است، به سمت شهرهای مقصد حرکت می کنند.

قطار گردشگران خارجی پس از عبور از شهرهای زنجان، کاشان، اصفهان، شیراز، یزد و مشهد روز 23 فروردین ماه سال به تهران عزیمت می کند تا سفر آنان در این شهر خاتمه یابد.

گفتنی است؛ کاشان به علت اینکه نخستین خاستگاه تمدن بشر، نخستین مرکز یکجانشینی، نخستین روستا، نخستین مرکز ذوب فلزات، نخستین مرکز اختراع چرخ سفال و ساخت سفال در محوطه باستانی 7500 ساله سیلک کشف شده است؛ به دیار نخستین های جهان شهرت دارد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 10 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1