دستورالعمل‌ بوم گردی در کشور تدوین شد

5 مارس 2016 - 11:30 dsfr.ir/jc88n

دستورالعمل‌ بوم گردی در کشور تدوین شد
tourangasht.ir
اقامتگاه بوم گردی توران گشت

گردشگری روستایی می خواهد داشته ها و تنوع قومی و فرهنگی و همچنین ویژگی های منحصربه فرد روستاها را معرفی کند.

"مدیرکل طبیعت گردی میراث فرهنگی "

مدیرکل طبیعت گردی میراث فرهنگی کشور از تدوین دستورالعمل های بوم گردی کشور خبر داد.

محمد علی فیاضی که عصر پنج شنبه در همایش اقتصاد مقاومتی و توسعه گردشگری روستایی در اردوگاه شهید فهمیده مینودشت، سخن می راند با تاکید بر اینکه گردشگر به دنبال هتل نیست، گفت: در اقامت بوم گردی و صنایع دستی منسوخ شده که به دلیل اقتصادی نبودن اتفاق افتاده می تواند جاذبه های بسیاری برای جذب گردشگر در روستاها داشته باشد.

وی از تدوین دستورالعمل های بوم گردی کشور خبر داد و اضافه کرد: تنها 205 اقامتگاه بوم گردی از معماری، اقلیم و فرهنگ های مختلف در کشور وجود دارد که این امر نشان می دهد تاکنون توجه کافی به این حوزه نداشته ایم.

مدیرکل طبیعت گردی کشور بابیان اینکه با تأکیدات مقام معظم رهبری بر 5 برابر شدن ایران گردان، تصریح کرد: پیش بینی ما این است مطابق برنامه تا سال 1404 باید تعداد ایران گردان به 20 میلیون نفر و تا پایان برنامه ششم به 25 میلیون نفر برسد.

وی متذکر شد: این مهم و رسیدن به این افق و چشم انداز جز با اجرای تأکیدات رهبری بر اجرای اقتصاد مقاومتی میسر نخواهد بود.

فراهم شدن بسترهای گردشگری در 500 روستا

فیاضی از فراهم کردن بسترهای گردشگری در 500 روستا تا پایان برنامه ششم خبر داد و خاطرنشان کرد: تفاهم نامه این برنامه بین وزارت کشور و سازمان میراث فرهنگی به امضاء رسیده و سهم خوبی به استان گلستان و شهرستان مینودشت اختصاص یافته است.

وی با اظهار امیدواری نسبت به اینکه اتفاقات خوبی در سال آینده در این حوزه رقم خواهد خورد، بیان کرد: همچنین تفاهم نامه دیگری برای ارائه بسته های آموزشی فیلم و مولتی مدیا در 9 هزار و 700 دفتر آی سی تی روستایی در کشور به امضاء رسیده است.

مدیرکل طبیعت گردی کشور همچنین از امضاء تفاهم نامه میراث فرهنگی با بنیاد مسکن خبر داد و گفت: هم در حوزه دولتی و هم گشایش اعتبارات اقداماتی انجام شده تا بتوانیم اتفاقات میمون و مبارکی در روستاها رقم بزنیم.

وی با بیان اینکه هم اکنون تعداد اقامتگاه های بوم گردی در کشور کم است، افزود: این امر نشان می دهد تاکنون تلاش ما در این حوزه کم بوده اما هم اکنون تفاهم نامه ای با صندوق کارآفرینی امید برای پرداخت تسهیلات برای توسعه کلبه های بوم گردی به امضاء رسیده و امیدواریم به زودی شاهد تحول در این حوزه باشیم.

فیاضی همچنین هفت محور توسعه در هر منطقه را برشمرد و اظهار کرد: توسعه سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فناوری و ... هریک می تواند منشأ تحولات در یک منطقه باشند اما توسعه محیط زیست و گردشگری مسئولانه می تواند با حفظ و صیانت از طبیعت و محیط زیست که دغدغه جهانی است، شادابی و نشاط و رونق اقتصادی را به همراه داشته باشد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
13 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1