13 دسامبر 2019 - 10:47

مقاصدی برای سفر نکردن

2 مارس 2016 - 10:10 dsfr.ir/gt1ex

مقاصدی برای سفر نکردن
stylist.co.uk
روستای اویمیاکون؛ سردترين روستای جهان

فهرست مقاصد پیشنهادی برای سفر در تعطیلات زیاد است، اما توصیه می شود اگر جان تان را دوست دارید از سفر به این شهرها صرف نظر کنید.

آب و هوای نامناسب، ناآرامی سیاسی، ناامنی و عدم وجود امکانات حداقلی از جمله عواملی هستند که یک شهر را در فهرست "بدترین مقاصد گردشگری جهان" جای می دهند.

در این گزارش با 10 شهری آشنا می شوید که سفر به آن ها نه تنها توصیه نشده، بلکه برای رفتن به این شهرها به گردشگران بین المللی هشدار داده شده است. ناگفته نماند با درگیری های نظامی که طی سال های اخیر در منطقه خاورمیانه و کشورهای همسایه رخ داده، نام شهرهایی چون دمشق، بغداد، آنکارا و ... هم به وضوح در چنین فهرستی قرار می گیرد.

1. اویمیاکون، روسیه

«اویمیاکون» یکی از سردترین نقاط جهان است که دمای آن معمولا تا سه برابر دیگر شهرهای سردسیر پایین می آید. اگر زیاد به برف بازی علاقه ندارید، به این شهر روسیه سفر نکنید. اویمیاکون از شهرهای پرجمعیت فاصله بسیاری دارد و در واقع در عمق سیبری واقع شده است.

2. هراره، زیمبابوه

مجله «اکونومیست» در سال 2012 عنوان بدترین شهر برای سکونت را به «هراره» داد. در دوره ای هراره نقطه روشنی در آینده گنگ زیمباوه به حساب می آمد، اما سیاست های غلط اقتصادی سرنوشت سیاهی را برای این شهر رقم زد. تورم شدید و فساد دولتی ارزش پول محلی این منطقه را به کمتر از یک پنی کاهش داد. گرچه این روزها پول کشورهای خارجی هم در این شهر قابل استفاده است، اما کمپانی های بین المللی هیچ علاقه ای به سرمایه گذاری در این پایتخت آفریقایی شکست خورده ندارند.

3. کی یف، اوکراین

درگیری های سیاسی طی سال های اخیر در پایتخت اوکراین شدیدا باعث بدنامی این شهر در مجامع جهانی، به ویژه میان گردشگران شد. طی این آشوب ها صدها نفر کشته و هزاران نفر زخمی شدند. تظاهرکنندگان به دنبال پیوستن کشورشان به اتحادیه اروپا بودند و دولت اوکراین خواستار ادامه استقلال این کشور بود. در هر صورت این اغتشاشات به نفع صنعت گردشگری این کشور اروپایی نبوده است.

4. پورتو پرنس، هائیتی

حتی پیش از زلزله 2010 که منجر به کشته شدن بیش از 100 هزار تن شد، هائیتی کشوری نبود که برای گردشگران خارجی جذاب باشد. «سایت سولیل» یکی از مناطق پورتو پرنس است که در جهان به عنوان یکی از پرتراکم ترین بیغوله های دنیا شناخته می شود. این جای پرجمعیت حتی از ابتدایی ترین امکانات بهداشتی، آموزشی و رفاهی محروم است و زندگی در آن با فقر گره خورده است. حتی بهیارانی که در این شهر سکونت دارند هم از سوی شهروندان مورد رفتارهای عصبی و خشونت آمیز قرار می گیرند.

به گزارش وایرال تراول، اوضاع وقتی بدتر از بد شد که زلزله سال 2010 موجب فرار کردن خطرناک ترین جنایت کاران هاییتی از زندان پایتخت شد! جالب است هیچ تلاشی برای برگرداندن این مجرومین به زندان نشده و آن ها آزادانه در شهر رفت وآمد دارند.

5. سیوداد خوارز، مکزیک

سیوداد خوارز با لقب «پایتخت جرم و جنایت دنیا» در جهان شناخته می شود. فقر، فساد دولتی و درگیری قاچاقچیان مواد، با سرنوشت این شهر مکزیکی گره خورده است. سیوداد خوارز یکی از مهمترین مخازن مواد مخدر آمریکاست و اخبار کشت و کشتار سلاطین مواد برای غلبه بر رقبایشان، جزو لاینفک رویدادهای آن است. به راحتی می توان نتیجه گرفت سفر کردن به این شهر، حکم بازی کردن با جان را دارد.

6. پیونگ یانگ، کره شمالی

گرچه کره شمالی گردشگران خارجی را می پذیرد، اما تورهای مسافرتی به شدت تحت کنترل دولت قرار می گیرند. تنها به این دلیل که راهنمای تور به شما می گوید کارمند یک آژانس مسافرتی است، به این معنا نیست که اطلاعات شما را در اختیار نیروهای نظامی کره نمی گذارد. اگر با همه این شرایط به پیونگ یانگ سفر کردید، سرتان را بدزدید و هرگز درخواست بازدید از اردوگاه های کار اجباری نکنید، چون کارتان به حبس در زندان های کره شمالی ختم می شود.

7. موگادیشو، سومالی

موگادیشو از سوی دپارتمان دولتی آمریکا به "خطرناک ترین شهر روی کره زمین" ملقب شده. سال 2014 هم این شهر مقصد محبوبی در جهان نبود. این پایتخت آفریقایی سال ها میدان جنگ های داخلی بوده و علاوه بر این، مقر اصلی دزدان دریایی معروف شاخ آفریقاست. برای این که این فهرست تکمیل شود، بهتر است بدانید سازمان تروریستی «الشباب» هم در این شهر لانه دارد.

8. قندهار، افغانستان

از زمان جنگ 2001، قندهار سنگر خود را در فهرست بدترین مقاصد گردشگری جهان حفظ کرده است. با این که کوهستان های زیبا و دیدنی قندهار را دربرگرفته ، نام این شهر یادآور حملات انتحاری، آدم ربایی و دیگر اقدامات تروریستی است. علاوه بر این، افغانستان یکی از فقیرترین کشورهای دنیاست که بیش از 25 درصد جمعیت آن سوادخواندن و نوشتن ندارند.

9. نیجریه

وقتی حرف از نیجریه می شود اصلا مهم نیست کدام شهر را انتخاب کنید، شهرهای این کشور یکی از یکی بدتر هستند. براساس آمارگیری بین المللی که در سال 2013 انجام شد، نیجریه تقریبا در تمام بخش ها از جمله فساد، رشوه گیری، تروریسم، جرم و جنایت، بیماری ایدز و... جزو 10 نام آخر جدول است.

اگر یک نقطه روشن در کارنامه این کشور باشد، این است که قانون گذاران آن بالاترین دستمزد را در کل دنیا دریافت می کنند. البته باید در نظر داشت که دادن دستمزد بالا به دولتمردان فاسد در شرایطی که بقیه کشور از گرسنگی در حال عذابند، اصلا کار معقول و انسانی به نظر نمی رسد.

10. اسلام آباد، پاکستان

پاکستان سال هاست کاشانه امنی برای سازمان های تروریستی است. این روزها مسافران خارجی که هوس سفر به اسلام آباد به سرشان می زند، باید در انتظار تدابیر شدید امنیتی سرویس های جاسوسی پاکستان، «سی .آی.ای» و «اف.بی.آی» آمریکا باشند. حملات انتحاری و آدم ربایی از جمله خطراتی است که احتمال روی دادن آن ها برای غربی ها در این شهر زیاد است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1