توسعه بندرگاه هرمز با رویکرد گردشگری

22 فوریه 2016 - 12:40 dsfr.ir/3s7k6

توسعه بندرگاه هرمز با رویکرد گردشگری
shahidrajaeeport.pmo.ir
بندرگاه جزیره هرمز

رئیس اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: دریا مزیت رقابتی استان هرمزگان محسوب می شود.

محمد محسنی در نخستین آیین گرامیداشت روز جهانی راهنمایان گردشگری در هرمزگان اظهار کرد: دوم اسفندماه به عنوان یک روز مهم و فرصتی مناسب برای تجلیل از خادمان فرهنگ و طبیعت استان و کشور است.

وی از آمادگی کامل اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر در پهنه سواحل و آب های سرزمینی مرکز و شرق استان هرمزگان (از بندرعباس تا جاسک) برای همکاری با راهنمایان گردشگری سخن به میان آورد و افزود: نکته مهم این است که دریا مزیت رقابتی استان هرمزگان محسوب می شود، از سوی دیگر باید توجه داشت که منابع گردشگری برخلاف ذخایر نفت و گاز که تمام شدنی هستند، فرصت های اقتصادی پایدار و باثباتی را فراهم می کنند.

محسنی بر ضرورت تدوین سند توسعه گردشگری دریایی در کشور تاکید کرد و گفت: متاسفانه تاکنون بهره مندی از دریا برای فعالیت های گردشگری منجر به تخریب طبیعت بکر سواحل و آلودگی دریا شده است که باید این رویه با ایجاد یک سند بالادستی ساماندهی و اصلاح شود.

وی از اجرای پروژه های بهسازی بنادر تیاب، جاسک، سیریک در شرق استان هرمزگان و سازماندهی فعالیت های تفریحی دریایی در تالاب بین المللی خورآذینی خبر داد و بیان کرد: در مرکز استان نیز علاوه بر توسعه زیرساخت های گردشگری در بندر شهید حقانی، بحث توسعه اراضی پسکرانه بندگاه هرمز به وسعت بیش از 18 هکتار با رویکرد گردشگری در دستور کار قرار دارد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر به برخی تصمیمات اتخاذ شده و توافقات صورت گرفته در سفر اخیر هیئت عالی رتبه اقتصادی استان هرمزگان به کشور عمان به ریاست استاندار، اشاره کرد و افزود: این سفر در بخش توسعه گردشگری دریایی دستاوردهای زیادی به همراه داشت و برنامه هدفمندی نیز در این رابطه تنظیم شد.

محسنی ضمن تأکید بر تاثیرگذاری صنف راهنمایان گردشگری در زمینه توسعه گردشگری دریایی، از فعالان این عرصه خواست تا روحیه مطالبه گری در قبال مسئولان داشته باشند و حق استان هرمزگان را در زمینه گردشگری ساحلی و دریایی ادا کنند.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر همچنین در پایان اظهارات خود، رییس هیات مدیره انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان را به عنوان مشاور خود در امور توسعه گردشگری دریایی برگزید.

« دنیای سفر » این نوشته را از « مانا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1