22 نوامبر 2020 - 20:01

نمایش 500 اثر هنری در باغ - موزه قصر

13 فوریه 2016 - 13:00 dsfr.ir/4s0i1

نمایش 500 اثر هنری در باغ - موزه قصر
حمیدرضا دراجتی
حضور شهروندان برای بازدید از باغ-موزه قصر

باغ-موزه قصر به مدت یک ماه میزبان بیش از 500 اثر حوزه هنرهای تجسمی خواهد بود.

این نمایشگاه 25 بهمن ماه و با نزدیک شدن به سال جدید، کار خود را در باغ-موزه قصر آغاز می کند و در آن بیش از 70 هنرمند و استاد دانشگاه در حوزه های نقاشی، مجسمه سازی، نقش برجسته، خاتم و مشبک به ارائه آثار خود می پردازند.

دبیر این نمایشگاه در گفت و گو با ایسنا درباره نمایشگاه یاد شده توضیح داد: برخی هنرمندان ایرانی از بندرعباس تا آذربایجان، با گروه «فرا» در این نمایشگاه همکاری می کنند. آثار این نمایشگاه بین 300 هزار تا 40 میلیون تومان قیمت گذاری شده اند و قیمت بیشتر کارها برای عموم مردم مناسب است.

منصور آزادکام اظهار کرد: تمام آثار اورجینال هستند و در خلق آن ها کپی برداری نشده، به همین دلیل است همه آن ها شناسنامه دارند و هر زمان که خریدار بخواهد، ما اثر را دوباره از او می خریم. از سویی ممکن است روزی خالقان این آثار، جزو هنرمندان مطرح شوند، آن گاه کارهای شان ارزش بالاتری پیدا می کند، بویژه این که شناسنامه دار هم باشد.

دبیر پنجمین نمایشگاه آثار هنری گروه «فرا» همچنین با بیان این که این گروه خدمات پیش از فروش دارد، گفت: این خدمات به این صورت است که خریدار عکس فضای خانه، محل کار یا هر جای دیگر را می فرستد و متناسب با فضا، برای او تابلو طراحی می شود.

آزادکام همچنین ادامه داد: یکی از تفاوت های این دوره نمایشگاه با دوره های قبلی، انتخاب یک اثر برگزیده به رای مردم است که در پایان کار با تندیس و سکه بهار آزادی از هنرمند آن اثر تقدیر می شود.

او در رابطه با برگزاری حراج در این نمایشگاه بیان کرد: در نظر داریم پنج روز متفاوت، حراج را برگزار کنیم که زمان آن ها هنوز قطعی است؛ اما به احتمال زیاد در هر هفته، یک حراج خواهیم داشت.

وی با اعتقاد به این که هنر، چیزی نیست که آن را وارد کشور کنیم، اظهار کرد: روی دیوار خانه های مردم نباید تصویر جنگ ناپلئون یا عکس برج ایفل قرار بگیرد، بلکه ما باید از هویت فرهنگی خودمان با بیان امروزی در این زمینه استفاده کنیم.

آزادکام افزود: ما هنر را از دریچه معماری و زندگی مردم نگاه می کنیم، در حالی که این بخش در ایران بی توجه مانده است و همه هنرمندان برای موزه ها، اکسپوها و گالری های خارجی کار می کنند، اما برای مردم کاری نمی کنند. هرچه بویی از خلاقیت و هنر داشته باشد جایش در موزه است. این موزه می تواند خانه یا بیمارستان باشد.

دبیر پنجمین نمایشگاه آثار هنری گروه «فرا» اضافه کرد: بخش عظیمی از اقتصاد هنر تعطیل شده، در حالی که در دیگر نقاط دنیا این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است.

گفتنی است؛ پنجمین نمایشگاه آثار هنری و صنایع دستی گروه «فرا» 26 بهمن ماه ساعت 17 آغاز می شود و تا 24 اسفندماه ادامه دارد. علاقه مندان می توانند برای دیدن این نمایشگاه از ساعت 10 تا 20 به نشانی خیابان شریعتی، انتهای خیابان مطهری، میدان پلیس، باغ-موزه قصر مراجعه کنند.

1