ورود نخستین کشتی مسافربری عمان به بندر چابهار

1 فوریه 2016 - 17:30 dsfr.ir/po8c8

ورود نخستین کشتی مسافربری عمان به بندر چابهار
chabaharport.pmo.ir
نمایی از بندر چابهار

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار از ورود نخستین کشتی مسافربری از مبدا مسقط کشور عمان با ظرفیت 208 مسافر و قابلیت حمل 45 خودرو به بندر شهید کلانتری چابهار خبر داد.

به گزارش فرینا، حامدعلی مبارکی گفت: انجام خدمات و سرویس دهی این کشتی که متعلق به شرکت ناسیونال سریس (Nationai Serries) کشور عمان است، با تلاش و پیگیری این سازمان و اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با هماهنگی "شرکت کشتیرانی هوپاد دریا" و با همکاری و تشریک مساعی کلیه دستگاه های ذیربط صورت پذیرفته است.

مباركی افزود: راه اندازی این خط دریایی باعث سهولت در تردد مسافران، گردشگران و فعالان اقتصادی به چابهار می شود، که تحقق این برنامه می تواند زمینه ساز توسعه و رونق منطقه شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار ادامه داد: چابهار یکی از 10 نقطه برتر جهان دارای موقعیت مناسبی برای فعالیت تجار و حضور گردشگران سراسر جهان است.

مبارکی افزود: فراهم شدن این بستر همکاری یکی از آرزوهای دیرینه مردم چابهار و مسقط بوده و این اقدام ضمن فراهم شدن مبادله اقتصادی و تجاری، باعث ارتباط نزدیک مردم منطقه که نسبت های بسیار نزدیکی باهم داشته اند، خواهد داشت.

1