بهمن نامور مطلق:

راه اندازی 170 فروشگاه مجازی صنایع دستی در دولت یازدهم حیرت آور است

18 ژانویه 2016 - 12:10 dsfr.ir/wd89g

راه اندازی 170 فروشگاه مجازی صنایع دستی در دولت یازدهم حیرت آور است
میثم رودکی
امروز دیگ سنگی یکی از صنایع دستی مورد علاقه خانم های خانه دار است

راه اندازی 170 فروشگاه مجازی صنایع دستی در دولت یازدهم با توجه به اینکه در دولت های قبلی حتی یک فروشگاه مجازی نداشتیم، کاری شگفت انگیز و حیرت آور است.

"معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی"

به گزارش خبرگزاری ایرنا، بهمن نامورمطلق روز یکشنبه در اولین نشست هم اندیشی تجارت الکترونیک صنایع دستی کشور که در سالن فجر سازمان میراث فرهنگی برگزار شد، گفت: امروز دستگاه دیپلماسی با تدبیری که وعده داده بود، تحریم ها را لغو کرد و هم اکنون نوبت دستگاه اقتصادی است که با صلابت، بازارهای از دست داده را فعال کند.

وی اضافه کرد: تجارت الکترونیک در تعاملات دنیا بخش مهمی از تجارت جهانی را به خود اختصاص داده است و پیش بینی می شود که در آینده نزدیک بیش از 50 درصد تجارت دنیا به این امر اختصاص یابد، این در حالی است که سهم ایران از این گونه تجارت بسیار ناچیز است اما در حال تجربه جهش و یک رشد خوب در این حوزه هستیم.

نامورمطلق ادامه داد: در حوزه تولید صنایع دستی مشکلات مان کم است، اما عمده مسائل ما در فروش و تجارت است، اگر ضعفی در تولید هم مشاهده می شود نتیجه گردش مالی نامطلوب بخش تجارت و فروش است.

معاون صنایع دستی اظهار کرد: با اینکه با ایجاد حراجی ها، نمایشگاه ها و سایر تمهیدات وضعیت نسبتا خوبی در حوزه فروش ایجاد کرده ایم، اما می خواهیم از این پس به طور جدی در حوزه تجارت الکترونیک سرمایه گذاری کنیم و اگر نسل سنتی کمی با این حوزه مشکل داشت، اما نسل نو ارتباط کاملی برقرار کرده است که به شکوفایی منجر خواهد شد.

نامورمطلق خاطرنشان کرد: هم اکنون بازار خوبی در کشورهایی نظیر فرانسه، استرالیا، آلمان و ترکیه در زمینه صنایع دستی داریم اما به دلیل اینکه در این صنعت جزء سه کشور بزرگ دنیا هستیم باید با بهره گیری از فرصت رفع تحریم های بانکی و حمل و نقل بتوانیم تجارت جهانی خودمان را با کشورهای پرشماری توسعه و تعمیم دهیم.

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی یادآور شد: علیرغم اینکه زیرساخت های ما در حوزه حقوقی، مدیریتی و ساختاری و حتی حمل و نقل مشکل دارد اما با ممارست در صدد رفع چالش ها هستیم تا به زودی شاهد رشد و رونق تجارت الکترونیک در حوزه صنایع دستی کشور باشیم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1