احیاء آیین های نوروزی خراسان رضوی در قالب برنامه "نوروز بازار"

10 ژانویه 2016 - 14:40 dsfr.ir/zo9kz

احیاء آیین های نوروزی خراسان رضوی در قالب برنامه "نوروز بازار"
کوروش صالحی
آرامگاه حکیم فردوسی در ایام نوروز

با اجرای طرح ملی جشن نوروز، آئین ها، سنت ها و آداب و رسوم مربوط به جشن نوروز در خراسان رضوی در قالب برنامه ای با عنوان "نوروز بازار" احیاء می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، در همین ارتباط و به منظور احیای آئین، آداب و رسوم باستانی نوروز در خراسان رضوی، جلسه ای با حضور کارشناسان حوزه میراث فرهنگی، مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی و جمعی از معاونین و کارشناسان این اداره کل برگزار شد.

در این جلسه حسین زارع صفت مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی ضمن تاکید بر حفظ سنت های زیبای نوروز گفت: آئین، آداب و رسوم نوروز باید حفظ شود و به آیندگان معرفی شود.

وی گفت: به همین منظور پیشنهاد می گردد کمیته ای در این اداره کل تشکیل و اقدامات مناسب فرهنگی در خصوص حفظ آئین ها و اداب و رسوم نوروز باستانی برنامه ریزی و اجرا شود. هدف این کمیته در حقیقت معرفی و حفظ آئین های ماندگار نوروز است.

در این جلسه ابوالفضل مکرمی فردبیر اجرایی برگزاری طرح ملی جشن نوروز در خراسان رضوی نیز با اشاره به اهمیت حفظ آئین ها و آداب و رسوم نوروز گفت: ما باید در نوروز ساز و کاری ایجاد کنیم که به مردم شادی هدیه کنیم که یکی از راهکارهای ایجاد این شادی ها احیاء آواها و نواهای مربوط به نوروز است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
11 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1