27 می 2020 - 13:00

نماینده یونیدو از کارگاه های صنایع دستی خوزستان بازدید کرد

22 دسامبر 2015 - 10:30 dsfr.ir/160nb

نماینده یونیدو از کارگاه های صنایع دستی خوزستان بازدید کرد
خبرگزاری مهر
خانه صنایع دستی دزفول

نماینده سازمان جهانی یونیدو از کارگاه های فعال صنایع دستی خوزستان بازدید کرد و از نزدیک در جریان نحوه و بازار تولیدات استان قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان؛ جولیو نماینده سازمان جهانی یونیدو در بازدید از کارگاه های صنایع دستی شهرستان های شوشتر و دزفول اظهار کرد: صنایع دستی استان خوزستان بسیار زیباست و این زیبایی و جذابیت مصنوعات در خوزستان من را شگفت زده کرد.

وی افزود: صنایع دستی در خوزستان دارای تنوع خاصی است و این تنوع باعث می شود که نگاه ها به بازار تولیدات خوزستان معطوف شود.

در حاشیه این بازدید معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان تصریح کرد: یونیدو به دنبال تنوع و خلاقیت در تولیدات است و به دلیل تنوع در تولیدات صنایع دستی خوزستان این سازمان جهانی را به بازدید از کارگاه های خوزستان واداشته است.

امیرعباس کاویانی خاطرنشان کرد: میراث فرهنگی خوزستان از تولیدکنندگان صنایع دستی حمایت می کند و برای احیای رشته های منسوخ شده نیز اعتبار هزینه می کند.

وی با اشاره به راه اندازی کارگاه های متنوع در سرای افضل شوشتر گفت: احیای رشته های جدید در سرای افضل شوشتر از جمله دستاوردهایی است که در یک سال گذشته بخش زیادی از فعالیت ها در این حوزه را به خد اختصاص داده است.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان افزود: راه اندازی کارگاه های صنایع دستی با اولویت آموزش در استان خوزستان انجام می شود و می کوشیم با آموزش فراگیر صنایع دستی هم از منسوخ شدن رشته های جلوگیری کنیم و هم با هزینه بسیار اندک اشتغال ایجاد کنیم.

کاویانی گفت: در خوزستان کارگاه های صنایع دستی متعددی فعال هستند که همه در راستای تنوع تولیدات و بهبود عرضه به بازار هدف در حال تلاش هستند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1