2 ژوئن 2020 - 00:03

پل صفوی کرج نیازی به مرمت ندارد

15 دسامبر 2015 - 15:20 dsfr.ir/qu8kh

پل صفوی کرج نیازی به مرمت ندارد
farstamin.ir
پل صفوی کرج

با توجه به وضعیت ایستایی مناسب پل و مرمت کامل آن به لحاظ کارشناسی در حال حاضر این بنا هیچ نیازی به مرمت ندارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز؛ مهناز طاهری سرپرست معاونت میراث فرهنگی استان البرز در خصوص وضعیت کنونی پل صفوی کرج گفت: مرمت پل صفوی از سال 1370 به طور جدی شروع شده و تا سال 1390 حدود 15 فاز مرمتی انجام شده است.

وی ادامه داد: مهم ترین اقدامات مرمتی شامل تقویت پی و پایه های درون آب، بازسازی و تقویت موج شکن های پل، مرمت کامل بدنه پل، مرمت کامل طاق ها، دوخت  و دوز فنی ترک های پل، رفع خطر از طاق میانی، کف سازی معبر پل، سبک سازی بام پل، مرمت کامل جان پناه های کناری معبر پل، بازسازی و احداث پلکان های دسترسی به معبر پل، مرمت کامل اتاقک بین ستون های پل موسوم به چایخانه فتحعلی شاهی به دست مرمتگران استان به انجام رسیده است.

طاهری در ادامه افزود: با توجه به وضعیت ایستایی مناسب پل و مرمت کامل آن به لحاظ کارشناسی در حال حاضر این بنا هیچ نیازی به مرمت ندارد.

وی خاطرنشان کرد: این امکان وجود دارد که بتوان برای بهسازی حریم پل بودجه ای اختصاص داد ولی با توجه به اینکه حریم پل محدود بوده و اخیرا نیز برای ساخت پل ورودی جدید محدود تر شده است، بدیهی است تا کل محوطه اطراف پل که بخش قابل توجه و بیش از 95% آن خارج از حریم میراثی پل است تعیین تکلیف نشود، هر گونه بهسازی، طرحی از پیش شکست خورده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 8 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1