10 ژوئیه 2020 - 20:04

آیا وضعیت اضطرار در تهران تغییر می کند؟

15 دسامبر 2015 - 12:20 dsfr.ir/e535e

آیا وضعیت اضطرار در تهران تغییر می کند؟
خبرگزاری تسنیم
آلودگی هوای تهران در مرکز شهر

محمد هادی حیدرزاده مدیرکل محیط زیست استان تهران در نشست خبری از وضعیت آلودگی آب و هوای تهران گفت.

به گزارش دنیای سفر؛ محمد هادی حیدرزاده در نشست خبری درباره وضعیت آلودگی آب و هوای تهران گفت: در دو روز گذشته با دو پدیده جوی وارونگی هوا به صورت افقی و عمودی مواجه بودیم. یک توده هوای سرد در تهران محبوس شده بود ضمن اینکه 80 درصد رطوبت هوا در کنار وارونگی عمودی موجب آلودگی هوا در تهران و رسیدن آن به وضعیت هشدار را به همراه داشت.

وی با بیان اینکه تفاوتی میان وضعیت هشدار و اضطرار وجود دارد، ‌تصریح کرد: در وضعیت اضطرار باید عدد ما به 200 برسد یا 48 ساعت وضعیت هشدار وجود داشته باشد. با توجه به استعلام از هواشناسی و تغییرات هوایی در بعدازظهر دوشنبه ما به وضعیت اضطرار نرسیدیم. ممنوعیت زنگ ورزش در مدارس،‌ محدودیت صنایع آلاینده‌، آمادگی اورژانس از جمله موارد وضعیت هشدار است که ما آن را به انجام رساندیم. همچنین سه مورد پلمپ صنایع را در این دو روز آلاینده داشتیم.

مدیرکل محیط زیست استان تهران افزود: ما در حوزه ایجاد محدودیت برای اقشار حساس به ویژه کودکان و نوجوانان باید تغییراتی صورت بگیرد و دست مجری باز باشد تا بتواند در خصوص مدارس تصمیماتی را بگیرد. از این رو کمیته ویژه آلودگی آب و هوا را چهارشنبه خواهیم داشت تا در زمان وضعیت هشدار در آیین نامه تغییراتی را اعمال کنیم.

وی ادامه داد: بر اساس آزمایشی که توسط یک آزمایشگاه اروپایی شد،‌ سوخت شهر تهران در 23 نقطه رندوم از هفت دهم حجمی است. همچنین میزان بنزن موجود در هوا نیز در تهران به سمت استاندارد متمایل شده است. پلمپ و برخورد با صنایع آلاینده از دیگر مواردی است که در دستور کار ما قرار دارد.

حیدرزاده گفت: ساخت و سازهای غیرمجاز و عبور از طرح تفصیلی موجب آلودگی و کاهش خودپالایی هوا در تهران شده است. ما امیدواریم با تصویب لایحه هوای پاک نیز توان اجرایی دولت برای برخورد با صنایع و عوامل آلاینده افزایش پیدا کند.

وی درباره وضعیت نیروگاه های نزدیک به تهران اضافه کرد: نیروگاه بعثت 100 درصد گازسوز بوده اما در منتظرالقائم نسبت 60 به 40 است که امیدواریم به زودی این نیروگاه نیز صددرصد گازسوز شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
10 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1