پخش فیلم مستند "از پیله تا زربفت" در موزه پوشاک سلطنتی سعدآباد

28 نوامبر 2015 - 14:00 dsfr.ir/od31x

پخش فیلم مستند "از پیله تا زربفت" در موزه پوشاک سلطنتی سعدآباد
sadmu.ir
موزه لباس های سلطنتی کاخ سعدآباد

موزه پوشاک سلطنتی که با افتتاح نمایشگاه سیر تحول پوشاک درباری و سلطنتی از دوره قاجار تا پهلوی دوم فعالیت خود را آغاز کرده بخشی از موزه را به فعالیت های دیداری و شنیداری اختصاص داده است.

به گزارش روابط عمومی مجموعه سعدآباد؛ در بخش دیداری و شنیداری این موزه فیلم های مستند مربوط به سیر تحول پوشاک و همچنین فیلم های مستند در رابطه با آشنایی بازدید کننده با انواع دوخت ها، پارچه ها و چاپ روی پارچه ها پخش می شود.

در همین راستا از تاریخ 4 آذرماه سالجاری پخش فیلم مستند "از پیله تا زربفت" در موزه آغاز شده است. این فیلم ساخته مستندساز آقای منوچهر عسگری نسب است. منوچهر عسگری نسب متولد سال 1315 در کرمان فارغ التحصیل دانشکده هنرهای دراماتیک در رشته سینما و ارتباطات از دانشگاه میشیگان است.

فیلم مستند از پیله تا زربفت یکی از زیباترین ساخته های منوچهر عسگری نسب است که در سال 1346 ساخته شده است. از دیگر آثار مستند برگزیده این فیلمساز می توان به: "تخت سلیمان" و "مجموعه ای که جام بود" نیز اشاره کرد.

گفتنی است بازدید کنندگان می توانند جهت آشنایی هر چه بیشتر با دوخت های سنتی و چاپ بر روی پارچه همراه با بازدید از موزه پوشاک سلطنتی تماشاگر این فیلم نیز باشند.

موزه پوشاک سلطنتی سعدآباد واقع در بخش شمالی مجموعه سعدآباد همه روزه از ساعت 8 تا 16:30 پذیرای بازدیدکنندگان و علاقمندان است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1