سیم کارتی 30 روزه برای گردشگری

30 سپتامبر 2015 - 09:00 dsfr.ir/ym9gw

سیم کارت گردشگری چه مزیتی نسبت به سایر سیم کارت ها دارد که مراسم رونمایی برای آن برگزار شد؟

چندی پیش معاون گردشگری از رونمایی سیم کارت گردشگری خبر داده و اعلام کرده بود: این طرح با توافق اپراتور تلفن همراه تکمیل شده است و سیم کارت گردشگری جزو خدماتی است که برای گردشگران به ویژه خارجی ها طراحی شده است.

با وجود آنکه رحمانی موحد تاکید داشت، سیم کارت گردشگری با سیم کارت های معمولی تلفن همراه تفاوت دارد و به 2 زبان انگلیسی و عربی اطلاعات مربوط به جاذبه های گردشگری ایران را در اختیار استفاده کنندگان قرار می دهد، به اینترنت دسترسی آسان تری دارد و دارای مالتی مدیا، GPS و با قابلیت یک Handbook است؛ اما آنچه در روز 5 مهرماه رونمایی شد تفاوت چندانی با سایر سیم کارت های معمول ندارد.

این سیم کارت به صورت اعتباری است و گردشگر با مراجعه به مراکز توزیع سیم کارت که عبارتند از، فرودگاه های بین المللی، مبادی زمینی و دریایی، آژانس های معتبر توریستی، هتل ها، شرکت های هواپیمایی، فروشگاه ها و دفاتر شرکت همراه اول می توانند پس از ارائه مدارک لازم شامل پاسپورت برای اتباع خارجی و شناسنامه برای اتباع ایرانی اقدام به خرید این سیم کارت نمایند.

همچنین جهت شارژ سیم کارت می توانند از مراکز فروش فوق، بسته های شارژ سیم کارت گردشگری را تهیه کنند.

به گزارش دنیای سفر، بهای این سیم کارت اعتباری که پس از اولین استفاده به مدت 30 روز قابل استفاده است 50 هزار تومان با شارژ 30 هزار تومانی است و 3 گیگ اینترنت را در اختیار گردشگر قرار می دهد.

اما نکته جالب آن است که اپلیکیشن یا امکانات خاصی که گردشگران را با جاذبه های گردشگری آشنا کند در این سیم کارت طراحی نشده است. شاید منظور مسئولان بهره گیری از اینترنت برای اتصال به شبکه جست و جو و دسترسی به منابع اینترنتی بوده تا ایجاد امکان استفاده از خدمات گردشگری که این نیز نمی تواند امکان خاصی برای سیم کارتی باشد که نام خاص به خود اختصاص داده است چراکه تمام سیم کارت ها چنین امکانی را دارند و در ضمن خیلی ارزان تر از این سیم کارت قابل دسترسی هستند و اعتبار آن ها پس از 30 نیز به اتمام نمی رسد.

حال این سوال مطرح می شود که سیم کارت گردشگری چه مزیتی نسبت به سایر سیم کارت ها دارد که مراسم رونمایی برای آن برگزار شد؟

1