17 آوریل 2024 - 13:09

فرصت های سرمایه گذاری و گردشگری در ایلام

9 سپتامبر 2015 - 19:30 dsfr.ir/fy4zy

فرصت های سرمایه گذاری و گردشگری در ایلام
ایلام؛ عروس زاگرس

بررسی های میزان درآمد از صنعت گردشگری و همچنین میزان جذب توریست و توجه گردشگران به مناطق گردشگری نشان می دهد.

امروزه سهم ایران در صنعت گردشگری جهان با وجود بهره مندی از زیرساخت های متنوع در کشور، مطلوب نیست و برای بهبود این وضعیت بیش از پیش نیاز به سرمایه گذاری و توجه در اقصی نقاط کشور داریم. برخی از شهرها و استان های کشور به لحاظ گردشگری و پتانسیل های بالقوه وضعیت بهتری برای توسعه گردشگری دارند، در این خصوص به تازگی رئیس گروه برنامه ریزی و سرمایه گذاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام گفته است: لغو تحریم ها فرصت بسیار مناسبی برای رونق و توسعه صنعت گردشگری در مناطق مختلف کشور است.

محمد نوراللهی اظهار کرده است: ایران و دیار کهن ایلام به لحاظ گردشگری ظرفیت های بالایی دارند که باید از این ظرفیت به نحو مطلوب در جهت جذب گردشگران استفاده شود.

رئیس گروه برنامه ریزی و سرمایه گذاری میراث فرهنگی ایلام گفت: به تازگی بسترهای مناسب برای ورود سرمایه گذاران خارجی فعال در بخش گردشگری مهیا شده است و در این شرایط سرمایه گذاران داخلی نیز به اجرای طرح های گردشگری تمایل بیشتری پیدا می کنند.

وی استان ایلام را یکی از استان های برخوردار در زمینه جاذبه های گردشگری دانست و یادآور شد: روند سرمایه گذاری در بخش گردشگری این استان در حال رونق است و شاهد اجرای طرح های متنوع و جدیدی در بخش گردشگری هستیم.

شایان ذکر است؛ استان ایلام با برخورداری از یک هزار و 500 جاذبه طبیعی، تاریخی و تفریحی ظرفیت بالایی برای جذب گردشگران داخلی و خارجی دارد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « فرصت امروز » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1