21 آوریل 2024 - 13:55
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی:

آیین نامه شورای ارزشیابی هنرمندان صنایع دستی تصویب شد

29 فوریه 2024 - 12:00 dsfr.ir/be0u1

آیین نامه شورای ارزشیابی هنرمندان صنایع دستی تصویب شد
پته دوزی از صنایع دستی کرمان | هنرمندان صنایع دستی
هنرمندان صنایع دستی | پته دوزی از صنایع دستی کرمان

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن تشریح جزییات مصوبات جلسه ۸۹۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی از تصویب آیین نامه شورای ارزشیابی هنرمندان هنرهای سنتی و صنایع دستی خبر داد.

به گزارش «دنیای سفر»، حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین خسروپناه، گفت: در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی دو مصوبه به تصویب و یک گزارش مهم ارائه شد که مصوبه اول آئین نامه شورای ارزشیابی هنرمندان هنرهای سنتی و صنایع دستی، نخبگان و میراث داران تمدنی بود که بر اساس آن و شاخص های معین شده درجه و رتبه بندی هنرمندان این حوزه انجام می شود.

وی همچنین مصوبه دیگر این شورا را تشکیل هیأت مرکز جذب دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد و توضیح داد: بر اساس این مصوبه اعضای حقیقی و حقوقی هیئت مرکز جذب این دانشگاه معین شدند و اعضای هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان بر اساس فرآیندهای مشخص شده در این هیئت تعیین خواهند شد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه از ارائه گزارش تفصیلی اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش توسط وزیر آموزش و پرورش خبر داد.

وی تصریح کرد: پس از ارائه این گزارش اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی به بحث و تبادل نظر پیرامون آن پرداختند و مقرر شد نقشه راه این سند تا دو ماه آینده به شورای عالی ارائه شده تا به تصویب نهایی برسد.

گفتنی است؛ جلسه ۸۹۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست آیت الله سید ابراهیم رئیسی و با حضور رئیس قوه قضائیه و اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی امروز در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

1