25 فوریه 2024 - 17:58
کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد؛

بارش برف و باران در ۱۰ استان کشور

5 فوریه 2024 - 12:00 dsfr.ir/2n74w

بارش برف و باران در ۱۰ استان کشور
بارش برف و باران در ۱۰ استان کشور
کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد: بارش برف و باران در ۱۰ استان کشور

کارشناس سازمان هواشناسی از بارش باران و برف در استان های واقع در غرب، شمال غرب و برخی مناطق مرکزی کشور طی امروز و فردا خبر داد و تاکید کرد که در این مدت علاوه بر مناطق یاد شده، در برخی مناطق شمال شرق کشور، وزش باد شدید رخ خواهد داد.

به گزارش «دنیای سفر»، کبری رفیعی کارشناس هواشناسی با اشاره به پیش بینی وضعیت آب و هوای امروز دوشنبه ۱۶ بهمن ماه اظهار کرد: در برخی مناطق استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، همدان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، شمال ایلام و ارتفاعات البرز مرکزی و فردا سه شنبه با شدت کمتر در مناطق فوق و به صورت پراکنده در شمال شرق بارش برف و باران و وزش باد پیش بینی می شود. همچنین بیشینه بارش امروز در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان و شمال کرمانشاه خواهد بود.

وی افزود: طی امروز و فردا در شمال غرب، غرب و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و برخی مناطق شمال شرق و مرکز، وزش باد شدید و در برخی نقاط گرد و خاک و در استان های ساحلی خزر و اردبیل وزش باد گرم جنوبی و افزایش دما پیش بینی می شود. همچنین طی این مدت احتمال وقوع بهمن در ارتفاعات البرز و زاگرس و جاده های این مناطق احتمال ریزش بهمن و سنگ از کوه وجود دارد.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه از روز چهارشنبه تا شنبه جوی آرام در کشور برقرار می شود، گفت: امروز تا پایان هفته در بیشتر مناطق به جز بخش هایی از جنوب کشور، افزایش نسبی دما رخ می دهد. همچنین خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان طی سه روز آینده و دریای خزر در روزهای سه شنبه و چهارشنبه مواج خواهد بود.

رفیعی آب و هوای امروز پایتخت را کمی ابری همراه با غبار صبحگاهی، گاهی وزش باد ملایم و از بعد از ظهر افزایش ابر پیش بینی کرد و گفت: بیشینه دمای تهران امروز ۹ و کمینه دما صفر درجه خواهد بود.

1