23 نوامبر 2020 - 02:20
مدیرکل زیرساخت ها و مناطق نمونه گردشگری سازمان میراث فرهنگی:

مناطق نمونه گردشگری ساماندهی می شوند / واگذاری آثار تاریخی

3 سپتامبر 2015 - 12:30 dsfr.ir/gi7l3

مناطق نمونه گردشگری ساماندهی می شوند / واگذاری آثار تاریخی
کاروانسرای دیرگچین قم

مدیرکل زیرساخت ها و مناطق نمونه گردشگری سازمان میراث فرهنگی گفت: در حال ساماندهی مناطق نمونه گردشگری هستیم که بسیاری از این مناطق از لیست مناطق نمونه گردشگری حذف خواهند شد.

جلال تاجیک بعد از ظهر چهارشنبه در بازدید تعدادی از مدیران سازمان های مختلف در حوزه گردشگری از کاروانسرای دیرگچین در جمع خبرنگاران به سیر واگذاری بناهای تاریخی اشاره کرد و گفت: سیر واگذاری بناهای تاریخی به شکل جدی در حال دنبال شدن است و طی 2 هفته اخیر نزدیک به 8 بنای تاریخی برای اجاره بها به مدت 11 الی 20 سال به مزایده گذاشته شد.

وی افزود: بررسی آثار تاریخی برای مزایده در پایان سال 1393 به پایان رسید و در سال جاری بناهایی که مطالعات بر روی آن ها انجام گرفته در حال واگذاری است و طی پیش بینی ها، ما به آینده واگذاری ها خوش بین هستیم.

تاجیک به منطقه نمونه دیرگچین اشاره کرد و گفت: این منطقه به دلیل قرار گرفتن در اتوبان قم-گرمسار بسیار مورد توجه است و می تواند مرکز درآمدزایی برای بخش خصوصی باشد.

مدیرکل زیرساخت ها و مناطق نمونه گردشگری سازمان میراث فرهنگی، ادامه داد: تاکنون 1170 منطقه به عنوان منطقه نمونه گردشگری معرفی شدند که 105 منطقه پیشرفت فیزیکی داشته و 247 منطقه نیز دارای طرح جامع است.

وی ادامه داد: ما در حال بررسی و ساماندهی مناطق نمونه گردشگری هستیم که به نظر می رسد بسیاری از این مناطق در این بررسی ها از لیست مناطق نمونه گردشگری حذف خواهند شد چون برخی از آن ها بدون مطالعه و برنامه ریزی به عنوان منطقه نمونه گردشگری انتخاب شده بودند.

تاجیک با بیان اینکه ساماندهی مناطق نمونه گردشگری باید بر اساس ظرفیت ها انجام شود، گفت: ایده اولیه که برای این مناطق وجود داشته محقق نشده است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1