گردشگری در هفته ای که گذشت:

سفر هیات دولت به همدان / روز ملی ایران در اکسپوی میلان / مصوبات مهم هیات دولت

26 اوت 2015 - 17:00 dsfr.ir/5484u

سفر دولت تدبیر و امید به استان همدان و بازگشایی سفارت خانه های ایران و انگلیس در لندن و تهران مهم ترین خبرهای این هفته بودند.

دکتر حسن روحانی همزمان با هفته دولت، وارد همدان شد. رییس جمهور در تشریح اهداف و برنامه های سفر کاروان دولت تدبیر و امید به استان همدان گفت: برنامه های خوبی برای توسعه و آبادانی استان همدان در نظر گرفته شده است و امیدوارم این سفر آغاز حرکت پر شتابی برای توسعه هر چه بیشتر استان همدان باشد.

رئیس جمهور در جمع مردم همدان گفت: سازمان میراث فرهنگی متعهد است 11 پروژه گردشگری استان همدان را با 50 میلیارد تومان تسهیلات تا پایان سال 95 به بهره برداری برساند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز در سفر هیات دولت به استان همدان از ثبت جهانی محوطه باستانی هگمتانه خبر داد.

همزمان با سفر استانی هیات دولت دنیای سفر نیز به موضوع: آیا هگمتانه ثبت جهانی می شود؟ پرداخت.

مسعود سلطانی فر در یادداشتی به وضعیت گردشگری ایران پس از تحریم (پساتحریم) پرداخت و بر لزوم آمادگی ایران برای میزبانی از گردشگران تاکید کرد.

مراسم سیاسی-اقتصادی روز ملی ایران در اکسپو 2015 میلان با حضور محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت معدن و تجارت، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و برخی مقام های دولتی ایتالیا در سالن کنفرانس محل اکسپو برگزار شد. در این روز (یکشنبه یکم شهریور 94) سفارت خانه های ایران و انگلیس در تهران و لندن بازگشایی شدند.

خانه-باغ محمد فروغ نصیرایی شهرستان بشرویه با شماره 31276 در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.

مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری و سعید شیرکوند معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نشستی به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند. استاندارد 29 درصد هتل های کشور و تبدیل سرویس های بهداشتی به بنگاه اقتصادی از مهم ترین مسائل مطرح شده در این نشست بودند.

رئیس مرکز فرش از لغو ممنوعیت واردات فرش دستباف ایرانی به بازار آمریکا خبر داد.

روز چهارشنبه، جامعه باستان شناسی ایران در بیانیه ای قتل فجیع باستان شناس سوری را محکوم کرد و در ساعات پایانی آن مصوبات مهمی در حوزه گردشگری به تصویب دولت رسید.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1