15 آوریل 2024 - 07:54
معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد

افزایش ۷۵ درصدی قیمت بلیت اتوبوس اربعین

29 اوت 2022 - 00:00 dsfr.ir/3m7sf

افزایش ۷۵ درصدی قیمت بلیت اتوبوس اربعین
خبرآنلاین
افزایش ۷۵ درصدی قیمت بلیت اتوبوس اربعین

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد بلیت اتوبوس اربعین برای مسیر تهران - ایلام با ۷۵ درصد تغییر، ۲۳۶ هزار تومان ارائه می شود.

به گزارش «دنیای سفر»، شهریار افندی زاده در نشست خبری حوزه حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی به مناسبت هفته دولت ۱۴۰۱، گفت: بلیت تهران - ایلام در حال حاضر ۱۳۵ هزار تومان است که با توجه به یکسر خالی بودن آن، برای اربعین امسال در بازه زمانی ۱۵ تا ۳۰ شهریورماه، ۷۵ درصد افزایش قیمت دارد و به ۲۳۶ هزار تومان رسیده است و باقی مسیرها نیز با معیار مسیر تهران-ایلام محاسبه خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در سال ۱۳۹۸، ۳۰ درصد از حمل و نقل زائران اربعین در حمل ونقل عمومی صورت گرفت، با توجه به پیش بینی پنج میلیون مسافر برای اربعین امسال، ۱.۵ میلیون ظرفیت برای حمل و نقل عمومی در نظر گرفته شده و با توجه به اینکه اتوبوس ها در مسیر رفت، زائران را به مرز می برند و برای سرویس دهی بدون مسافر برمی گردند و این اتفاق در مسیر برگشت هم تکرار می شود، برای اینکه بخش خصوصی متضرر نشود و انگیزه داشته باشد، با احتساب یکسر خالی بودن آنها، ۷۵ درصد افزایش قیمت در این بازه صورت گرفته است.

معاون حمل ونقل وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در سال ۱۳۹۸، سه میلیون زائر اربعین داشتیم، گفت: در آن سال، ۸۹ درصد از حمل ونقل جاده ای، شامل عمومی و شخصی استفاده کردند، شش درصد از هواپیما و پنج درصد از سیستم ریلی. پیش بینی شده که در سال ۱۴۰۱، پنج میلیون مسافر اربعین داشته باشیم که ترددهای زمینی صرفا از مرزهای غربی بوده و محورهای مواصلاتی هم محدود هستند. لذا اگر نتوانیم مدیریت کنیم زائران به مشکل بر می خورند.

1