23 ژوئن 2024 - 18:38

آزادسازی کاروانسرای شاه عباسی سمنان به کجا رسید؟

19 اوت 2022 - 15:40 dsfr.ir/9h6r1

آزادسازی کاروانسرای شاه عباسی سمنان به کجا رسید؟
میثم رودکی
کاروانسراهای ده نمک

توافق نهایی به منظور آزادسازی کاروانسرای شاه عباسی سمنان و تعیین تکلیف ساختمان اداره کل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان، در نشستی با حضور استاندار و مسوولان شهری سمنان به سرانجام رسید.

به گزارش «دنیای سفر» از روابط عمومی، تشریفات و امور بین الملل استانداری سمنان، با پیگیری و تلاش جدی سیدمحمدرضا هاشمی استاندار و مشارکت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، شهرداری و شورای اسلامی شهر سمنان، اداره کل امور زندان ها و اقدامات تامینی استان و با هماهنگی معاونت عمرانی استاندار سمنان توافق نهایی به منظور آزادسازی کاروانسرای شاه عباسی سمنان و تعیین تکلیف ساختمان اداره کل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان محقق شد. 

نشست مشترک مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر سمنان با معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان با هدف توافق نهایی با هدف آزادسازی کامل کاروانسرای شاه عباسی سمنان، بعد از ظهر امروز پنجشنبه ۲۷ مرداد ماه ۱۴۰۱ در محل ساختمان معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان برگزار شد. 

در این نشست، ضمن انجام توافق نهایی، مقرر شد تا ساختمان های اداره کل امور زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان، مستقر در مجموعه و حریم کاروانسرای شاه عباسی سمنان با انتقال به محل استقرار فعلی سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری سمنان، آزادسازی و هزینه های مرتبط با اجاره بهای ملک یادشده همزمان با مرمت بنای کاروانسرا، توسط پیمانکار و بهره بردار مجموعه در طی سه سال پرداخت شود. 

 همچنین با توافق انجام شده میان طرفین مقرر شد تا دیوارهای بتنی موجود در اطراف کاروانسرای شاه عباسی سمنان، حداکثر تا بیستم شهریورماه برچیده و بنای کهن کاروانسرای شاه عباسی سمنان، پس از سال ها، در منظر دید شهروندان قرار گیرد.

1