مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران:

نمایشگاه «فیتور» اسپانیا مقدمه احیای صنعت گردشگری جهان است

24 ژانویه 2022 - 10:50 dsfr.ir/io128

نمایشگاه «فیتور» اسپانیا مقدمه احیای صنعت گردشگری جهان است
دریافتی
نمایشگاه فیتور 2022

مدیرعامل کانون #جهانگردی و اتومبیلرانی گفت: نمایشگاه فیتور ٢٠٢٢ اسپانیا مقدمه احیا و فعال شدن #گردشگری در جهان پس از #کرونا است و می تواند موجب رونق مجدد این صنعت شود.

به گزارش «دنیای سفر» محمدحسین صوفی که در نمایشگاه فیتور ۲۰۲۲ در مادرید اسپانیا حضور دارد، در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: سه روز اول این نمایشگاه به صورت تخصصی برگزار شد، که طی این روزها مدیران دفاتر خدماتی سفر و تورگردانان و هتل داران و سایر اصناف صنعت گردشگری که در پاویون ایران حضور داشتند و موفق شدند با تعداد زیادی از همتایان خود از کشورهای مختلف درباره کمیت و کیفیت پذیرش و اعزام گردشگر مذاکرات خوبی انجام دهند و توافقات خوبی هم حاصل شد.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی اظهار داشت: با توجه به نگرانی که درباره شیوع کرونا به ویژه سویه امیکرون وجود دارد، در این رویداد اجلاس عمومی برگزار نشد، همچنین به دلیل عدم اجرای برنامه های هنری جانبی مانند موسیقی و نمایش، جای خالی این نوع برنامه ها کاملا محسوس بود، اما فرصت خوبی برای گفت وگو و مذاکرات بیشتر و تبادل نظر و تجربه میان فعالان صنعت گردشگری در زمینه های محتلف از جمله حفظ گردشگری در دوران بحران و بیماری و معرفی مقاصد جدید گردشگری ایجاد شد.

صوفی گفت: در این چهار روز بیشتر بازدیدها و نشست های تخصصی و مذاکرات B۲B میان متخصصان و فعالان صنعت گردشگری در پاویون های مختلف برگزار شد که منجر به انعقاد قرارداد و تفاهم نامه برای توسعه همکاری دو یا چندجانبه شد. البته از روز گذشته بازدیدهای عمومی نمایشگاه برای علاقه مندان آغاز و محصولات تبلیغاتی برای معرفی ایران آماده شده که به مخاطبان ارایه می شود.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی اظهار داشت: با توجه به اینکه در دو سال گذشته تحت تأثیر شیوع کرونا صنعت گردشگری خسارت قابل توجهی را متحمل و دچار رکود بی سابقه ای شده است برگزاری نمایشگاه فیتور مقدمه ای برای احیا و فعال شدن صنعت گردشگری جهان است و می تواند موجب رونق جدی این صنعت شود.

وی به ظرفیت ها و جاذبه های متنوع فرهنگی و گردشگری ایران اشاره کرد و افزود: با توجه مذاکرات انجام شده میان فعالان صنعت گردشگری، امیدواریم سال ١۴٠١ گردشگران بیشتری برای سفر به ایران جذب کنیم و سهم مناسب تری از بازار گردشگری جهان به ایران کسب کنیم.

نمایشگاه «فیتور» اسپانیا مقدمه احیای صنعت گردشگری جهان است
 پاویون ایران به مساحت ۱۲۰مترمربع در بخش اروپایی نمایشگاه - ۱۴ شرکت تخصصی گردشگری از ایران در این دوره شرکت کرده اند
به گزارش ایرنا، چهل و دومین نمایشگاه فیتور (FITUR) به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای تخصصی صنعت گردشگری، عصر چهارشنبه -٢٩ دی ١۴٠٠- در محل برگزاری نمایشگاه های (IFEMA) در مرکز شهر مادرید در اسپانیا افتتاح شد.

در این نمایشگاه که در سایه شیوع سویه اُمیکرون و تحت تدابیر شدید بهداشتی و دستورالعمل های جهانی برگزار می شود بیش از ١٠٠ پاویون کشورهای مختلف و در مجموع حدود ۶۰۰ غرفه دار و ٧هزار شرکت از فعالان صنعت گردشگری (هتل داران، تورگردانان، دفاتر خدمات سفر) حضور دارند.

نمایشگاه فیتور ٢٠٢٢ تا ۳ بهمن ۱۴۰۰ ادامه دارد و برگزارکنندگان این رویداد انتظار دارند در طول دوره پنج روزه این نمایشگاه، حدود ۹۰ هزار نفر از این رویداد بازدید کنند که ۶۰ هزار نفر از آن ها متخصص صنعت گردشگری هستند. دو روز پایانی این نمایشگاه پذیرای عموم علاقه مندان به گردشگری از سراسر دنیا خواهد بود.

ارقام نمایشگاه فیتور ۲۰۲۲ هنوز با آمار ثبت شده در سال ۲۰۲۰ (که قبل از شروع همه گیری برگزار شد) فاصله زیادی دارد. در نمایشگاه فیتور ۲۰۲۰، بیش از ۹۰۰ غرفه دار، ۱۱ هزار شرکت، ۱۶۵ کشور و ۲۵۰ هزار بازدیدکننده شرکت کرده بودند.

در پاویون ایران که به مساحت ١٢٠ مترمربع با نماهایی از معماری ایرانی-اسلامی و دوران صفوی طراحی شده و در بخش اروپایی نمایشگاه فیتور ٢٠٢٢ قرار دارد، ١۴ شرکت تخصصی فعال صنعت گردشگری حضور دارند تا ضمن معرفی جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری ایران، راه های توسعه همکاری با همتایان خود در سایر کشورهای جهان برای احیا و رونق گردشگری در پساکرونا را بررسی کنند.

هماهنگی، برنامه ریزی حضور و مدیریت پاویون ایران در فیتور ٢٠٢٢ را کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی بر عهده گرفته است.

1